Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Prav je, da Cerar izgubi volitve

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

rx170 sporočil: 6.403
[Glavni forum] Tema: Prav je, da Cerar izgubi volitve
[#2691701] 08.01.18 17:01 · odgovor na: anon-316368 (#2691663)
Odgovori   +    4
[jure1943]
>vrac sporočil: 8.603
>[#2691570] 07.01.18 17:56Odgovori + 7
>Zadnja sprememba: vrac 07.01.2018 17:58
>Večina napisanega drži, da bi pa NLB moral Cerar prodai zaprmej mi pa ni čisto jasno. Pri dobrih 200 >milijonih dobička letno banko prodati za pol milijarde moraš bit zelo pritegnjen ali pa ti mora nekdo držati >pištolo v čelo. Ali pa je provizija pod mizo tako močna, da se ji ne moreš odreči.

Vedno se mi je zdelo zanimivo, da so na svetu ljudje, ki jih sploh ne moti dejstvo, da lahko nekdo, ki podpiše pogodbo in s tem prevzame odgovornost, te pogodbe ne spoštuje. Ali je Slovenija resna država? Ali želi, da spoštujemo pravo, podpisane pogodbe itd? Ali koga moti, da Hrvaška ne spoštuje odločbe sodišča? Slovenski voditelji države so 2x PODPISALI(!) pogdbo v kateri se ZAVEZUJEJO, da bodo prodali NLB in sedaj se najde nekdo, ki pravi, moraš biti "zelo pritegnjen", če želiš podpisano izpolniti. Kako se že imeujejo sistemi, kjer veljajo eni zakoni za ene in drugi zakoni za druge??

Recimo, da ima g. vrac dolg in star avto s katerim dolga ne more poplačat. Poprosi za posojilo, da avto popravi, ker bo popravljenega laže prodal. Obljubi (PODPIŠE!), da bo avto po popravilu prodal in poplačal dolg. Novo posojilo je dano, avto je popravljen, a glej, glej, g. vrac nenadoma pravi "da ni pritegnjen", da bi vrnil dolg, saj je avto zdaj vreden veliko več kot prej.

Dejstvo, da so dali denar za popravilo "avta" (beri NLB) slovenski davkoplačevalci in da je treba vsaj nekaj denarja vrniti v davkoplačevalcem v proračun se zdi nekaterim povsem irelevantno. Zanimivo.
Lahko serviraš še tako za lase privlečene primere, to ne bo spremenilo dejstva, da je prodaja banke v tem trneutku izjemno slaba in povsee nepotrebna odločitev. V kolikor do nje pride, bodo davkoplačevalci - lastniki banke dodatno oškodovani. Prepričan sem, da evropska komisija, ki mora delati skladno tudi z interesi slovenskih davkoplačevalcev, ne bo vztrajala pri škodljivi prodaji. Če pa bo, potem pa je jasno, da nimamo v EU več kaj iskati.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen