Zasebnost
2 uri
Rezultati Telekoma v prvem četrtletju: višji prihodki in krepka rast dobička po lanskem upadu
2 uri
V Portorožu ena največjih evropskih konferenc o Microsoftovih poslovnih aplikacijah (Oglas)
3 ure
Na jubilejnem 20. gourmet večeru na Bledu bomo gostili Aleša Kristančiča in Danila Steyerja
3 ure
Kolumna o vinu: Odraščanje vinske regije
3 ure
Ekonomičen, a športnega videza 7
3 ure
(intervju) Jan Štefe, Eurosender: Vesel sem, da nas je Google prisilil v spremembo poslovnega modela
7 ur
Kakšna bo prihodnost slovenskih letališč? 5
8 ur
Zemljišča na dražbi: kje bo mogoče graditi hiše, apartmaje in hotele
12 ur
Trenutno najboljši električni volkswagen
13 ur
Pozeba v Podravju povsem uničila vinograde, zavarovalnice se umikajo
15 ur
Najbolj brani članki danes
17 ur
Povpraševanje po redkih kovinah bo eksplodiralo. So rudarji dobra naložba? 4
19 ur
Pred SMK: v B2B-marketingu je najpomembnejše zaupanje
19 ur
Finančni in karierni nasveti za mlade (in njihove starše)
20 ur
Hibridno delo: glavni izzivi pri njegovi organizaciji (Oglas)
20 ur
V Kopru je pristala druga ladja na utekočinjen zemeljski plin, ki je v Kopru naložila 3.500 avtomobilov 9
20 ur
Omejitve pri Airbnbju: župani ploskajo, dobili bodo absolutno oblast, sobodajalci pa nove ovire 16
20 ur
Perutnina Ptuj: Želimo postati najuspešnejše živilsko podjetje v širši regiji 1
21 ur
Podaljšan brezcarinski uvoz iz Ukrajine, a z "zasilno zavoro"
21 ur
Zakaj je evropski komisar za notranji trg obiskal Magnete

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

purinoli sporočil: 8.690

Attila01 je napisal(a):


Ponavljam in trdim: tale bolna, etnocentristično nacionalna samozaverovanost v večjo lastno vrednost, ki temelji zgolj na bujni domišljiji (jaz, slovenec sem več kot pa en romun ali čeh), je plod skrajnega primitivizma.Če trdiš, da evropa, ki svojo homogenost kar uspešno gradi na različnosti (in od kdaj prosim je socialna kohezija ali homogenost slonela izključno na tem, da je nekdo ISTE RASE ali nacionalne pripripadnosti?? Halo???), daj kakšne tehtne argumente in analize za takšne postulate, ne pa da svoje pavšalne ocene, temelječe na slabo prikritem nacionalšovinizmu, vsiljuješ drugim. Fuj!
 
Tovaris Bic bozji 01, najprej en grd Fuj nazaj, ker jaz placujem svoje rcune redno, ne kot kaki novodbni "podjetniki".

Svoja podtikanja o "isti rasi" in podobne neumnosti si kar zatakni v anus. Pojem rasa, ki si ga navedel, je ze sam per se tvoja izkaznica. V moderni teoriji genetike ni prostora za pojem "rasa". Torej se s svojimi rasisticnimi izpadi kar sam zbogaj, kot zelis in jih ne dodeljuj meni, ki teh izrazov ne uporabljam.

Etnocentrizem je zelo sirok pojem in ne opletaj z njim vsevprek. Ce je meni vsec Vivalidejava glasba, ki jo tudi rad igram na violino, ko imam cas, se nisem italocentristicen, prej nasprotno, ce ze.

V EU je pa vsekakor ze davno narejena lestvica boljsih, dobrih in manj dobrih DRZAV-NACIJ. Pa ce je to tebi vsec ali ne, tako je in je bilo in bo. Ce hoce kdo postati clan kluba normalnih, mora pac pospravitit hiso. Mi smo jo zelo povrsno, ceprav imamo dobre pogoje za to. Drugi so jo pa se slabse.

EU ni talilnica narodov in nikoli ne bo. Morala bi biti zdruzba podobnih s podobnimi vrednotami in stopnjo razvitosti. Vsako odstopanje od tega jo bo naredilo za butast Babilon, kar so Irci zaslutili in v imenu vsaj 250 M evropejckov dahnili srckan, lep NE.

Verjamem, da je to hladen tus za levakarje, ki bi najraje stlacili v EU vse, od Moldavije do Burkine Fasso. Pac ne gre.

Se vidimo v naslednjem desetletju, ko bodo obstajali 3 krogi EU. Ce bomo pogumni, bomo v 2. krogu s sansami za 1.krog.

Lep pozdrav Purinoli

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(