Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
Zadnja sprememba: anon-15342 20.12.2017 09:35
[BlazVo]
No, zdaj pa še meni dopovejta, katero vzhodnoevropsko banko v tuji lasti (ali slovensko) je v zadnji krizi reševala država ?
Sicer nama je po mojem obema jasno, da
(1) bistvo ni v tuji vs domači lasti, temveč v zasebni vs državni lasti
(2) bistvo ni v vzhodnoevropskem, temveč v EU oziroma evrskem območju.

Ampak naj ti bo, sprejmem te tvoje omejitve.

Tudi če se omejimo zgolj na leti 2013-2014, ko je bila sanacija pri nas, je Latvija takrat reševala Citadele banko in Parex banko (Latvija: ec.europa.eu/competi...3_SA_36612 ). Pa Bolgarija je reševala FIB ( europa.eu/rapid/pres...124_en.htm ) v pomembni lasti ciprskih in drugih davčnooaznih vlagateljev. Pa Avstrija - ki ni kaj dosti manj vzhodnoevropska od Slovenije – je reševala Österreichische Volksbanken ( europa.eu/rapid/pres...302_en.htm ) in Kommunalkredit ( europa.eu/rapid/pres...?locale=en ) in seveda Hypo ( europa.eu/rapid/pres...811_en.htm ) v pomembni lasti nemških investitorjev.
Pa nenazadnje je bila tudi v NLB največja lastnica tuja KBC, dokler ni država tega odkupila in leto zatem banko reševala.

OK?
[BlazVo]
Žalostno, kako na videz pametni ljudje padete na to bebavo mencigerjansko foro.
Ker si zares pameten, nama po mojem težko zameriš najino padanje na bebave fore, saj sva za razliko od tebe, kot sam ugotavljaš, midva zgolj na videz pametna.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen