Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.405
[NemirniTujec]
Romunska pravljica dohtarjev in domace produktivnosti:

www.romania-insider....-and-2015/

Jebe se dohtarju za naso produktivnost v uvazanju kitajskih igrack ali izvazanju fizikalcev na avstrijska gradbisca. Izkusen dohtar v nemciji in uk in franciji komot zasluzi 80 - 100 jurjev na leto, v ameriki pa se dosti vec.

Romunija je izbrazevala velike kolicine zdravnikov, ki jih je veselo sprejel evropski trg :-) Cestitke :-)

Moja ocena cez palec: vse kar bo manj kot 3 jurje neto mesecno za normalen delovnik, bo se naprej povzrocalo odtok zdravnikov, prihajali pa bodo samo bebci z diplomo, ki jih na zahodu nocejo.

Kolikor cez tri jurje bomo sli, toliko bolj bomo zanimivi za razne jugoslovanske in druge vzhodne zdravnike, ki imajo svojih domacij pravljic dovolj.

Lahko pa se naprej jako pametno optimiziramo, in gledamo kako nam domaci sveze po specializaciji ali se prej lepo pakirajo kufre, srbski dohtarji pa v Ljubljani samo prestopijo za Munchen.

Prijetne optimizacije zelim :-)
Po tej logiki gredo potem ven vsi najboljši, pa inženirji, računalničarji, medicinske sestre itd. Pa vemo, da temu ni tako. In da so tudi višje plače povezane z višjimi stroški življenja. Konec koncev tudi za drugo okolje, drug jezik itd.

Mislim, da sama plača ni največji faktor. Ker slovenske plače vseeno niso toliko nizke. Recimo pri Romunih, ki jih omenjaš je razlika veliko večja. Konec koncev je bila tam res beda od bede. Slovenija je vseeno vstopila v ta tržni sistem v bistveno boljšem položaju. Bolj je po mojem mnenju problem v tem, da se mlade kadre strokovno omejuje, da je premalo profesionalizma, da se jim ne da možnosti, da bi strokovno napredovali dovolj hitro itd. In ker se zadev v našem zdravstvu ne rešuje, se pač problemi kopičijo. In seveda potem najkrajšo potegnejo prav mladi zdravniki.

Moje mnenje je, da bi morali pri plačah minimalno plačo za nekaj časa pustiti pri miru, vse plače pa razbremeniti. Recimo, da bi za začetek uporabili nemško ali avstrijsko lestvico za posamične razrede. Bi se pri bolje plačanih takoj poznalo.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen