Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ovce, ki čakajo na zakol

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-87292 sporočil: 18
[Glavni forum] Tema: Ovce, ki čakajo na zakol
[#2681782] 02.11.17 12:52 · odgovor na: (#2681755)
Odgovori   +    1
In kje je problem, če ena stranka dobi večino in lahko izpolni svoj program, ki ga obljublja državljanom? Nasprotno, problem je, ker nobena stranka ne dobi večine in ne more izpolniti svojega programa in potem tudi ne prevzame odgovornosti pred državljani za (ne)izpolnitev svojega programa. Po poteku mandata pa bi ljudstvo videlo in odločilo ali mu program, ki ga izponi stranka, ki dobi večino na volitvah odgovarja ali ne in potem to stranko na naslednjih volitvah obdrži ali zamenja. Pa naj gre za SMC, SDS, upokojence, SD ali pa Združeno levico.

Tisti, ki ne greste voliti ste v dveh skupinah (tiste, ki zaradi zdravstvenih in podobnih razlogov ne morejo voliti sem seveda ne prištevam):
a: neodgovorni ljudje - beg pred odgovornostjo - jaz nisem šel volit in tudi nisem odgovoren za to kakšni politični cepci in pokvarjenci so bili izvoljeni - to seveda ne drži, kar sem že napisal - kdor ne gre volit pač s tem odloči, da za njega voli tisti, ki gre volit, odgovornost tistega, ki ne voli pa za to kakšne politike dobimo ni nič manjša, kvečjemu večja!
b: brezbrižniki oz. apatiki - ljudje s pomanjkanjem občutkov in čustev - sej moj glas pa nič ne pomeni, sej ne bo moj glas nič sprememnil - to seveda ne drži, če bi se na primer volitev udeležilo cca 60% volilnih upravičencev, ki jih na zadnjih prdsedniških volitvah ni bilo, sem prepričan, da bi bil rezultat drugačen.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen