Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ovce, ki čakajo na zakol

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-379669 sporočil: 7.967
[Glavni forum] Tema: Ovce, ki čakajo na zakol
[#2681245] 28.10.17 07:50
Odgovori   +    13
Bom poskušal biti kratek, a jedrnat v razmišljanju:

1. To je že drugi prispevek po tistem "legendarnem" o slovenskem sodstvu, v katerem je najavil dr. Avbelj, da bo razkril formulo "prenove" slovenskega sodstva oziroma pravosodja, pa spet nič. Tokratni prispevek zaključi - vidimo se ob naslednji priložnosti.

2. Kar zanima me, kako bo dr. Avbelj našel "rešitev" za slovensko pravosodje, če že uvodoma v tem pripsveku zapiše, da vse rešitve vodijo (že) sprva skozi parlament. Po moje je to zgrešena pot - vodi namreč v primarno okužbo jabolka in neizogibno politizacijo "prenove" - oz. v neko idealizirano lustracijo, ki jo slovenska politika, trezna ali netrezna, ne zmore. Deja vu.

3. Sam sem ostal doma in nisem šel volit. Moji bližnji pa so šli. Vsak od njih je glasoval za drugega kandidata. Pač imamo demokracijo doma oz. v družini. To je liberalni pogled na volilca in s tem na volitve oziroma na ponudbo. Jaz te državljanske dolžnosti nisem čutil, ker je bila bera kandidatov slabotna. Mogoče pa volim v drugem krogu?

4. Sam si ne bi nikoli upal reči, da je volilna abstinenca morda (hipotetičen) dokaz, da so ljudje ovce. To je podcenjevanje stvarnega stanja. Zase lahko rečem, da nisem bil in ne bom ovca. Pa še marsikdo drug od trenutnih abstinentov. Napačne hipoteze, dr. Avbelj oz. precej podcenjujoč odnos do ljudi morda imate.

5. Ljudi je treba prepričati in potem sledijo. To je umetnost, to je veščina... ta se mnogokrat križa s karizmo voditelja. Brez nje ljudi ne "potegne". Jasno, brez vsebine tudi ne gre... no, morda v prvo še nekako, v drugo pa ziher ne več. (Tu se strinjam, da ljudje nekoliko nasankajo, ampak rado se dogaja, da se novinci v politiki želijo tudi izkazati in marsikdaj presenetijo - resnici na ljubo pa je s tega vidika SMC zelo razočarala, ker je bilo teh svetlih prebliskov bistveno premalo. Še bistveno manj od njihovih predhodnikov.)

6. Sodstvo oz. pravosodje reši dialog najprej na strokovni ravni, potem sledijo gumbi v državnem zboru. Če ne bomo sledili tej logiki, pademo na izpitu že na začetku. Škoda, da dr. Avbelj, čeprav profesor, tega še ni docela razumel - in potrebuje ogromno umetelnega pisanja in okolišenja, da pove bore malo. Škoda črnila, in di end.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen