Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj sem storila z 20 tisočaki

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-318613 sporočil: 664
[Glavni forum] Tema: Kaj sem storila z 20 tisočaki
[#2679573] 18.10.17 16:29
Odgovori   +    3
Marja Milič,

1. naložba v SLO podjetje, ki naj bi bila "value" (ima tudi potrjeno zgodovino visokih dividend) je več ali manj pušiona (kar poglejte zgodovino vse naše smetane na borzi in njenih donosov), ker je v svetu "real value" in divedend aristocrats dokazlivo več in boljših za naložbo. Ne samo dividenda, tudi delnica mora realno rast:)

2.Vložek v prenovo stanovanja je naložba taktat, ko mu zviša vrednost in ko ga imaš namen prodati, oddajati za večje novce, ne pa ko se nekomu poviša ugodje in udobje:)

3. Kriptoti pa so gamble, kot ste sama omenila, in razred 1% vašega vložka je 200€. Torej v primeru bitcoina in etheriuma (ether?), podvojitev pomeni nekaj sto $.

Ali ste poskusila ugotoviti kaj je bolje, denar v obnovo/kriptote ali vložek v pokojnino ali zavarovanje? Ali vam ni mogoče kot urednici Mojih financ na misel padlo vlaganje v ETF-e namesto v vzajemne sklade? Kako je z vašo razpršenostjo naložb? Če se igrate s kriptoti, zakaj ne s Foreksom? Kako vam gredo vzvodi in ovratniki pri kriptotih ali tudi sicer?

s5m ni urednik in ne guru, pa tudi crt ni, ki je pred leti lepo povedal "Vsakdo je svoje glave mesar!". Nisem pa vesel, ko skuša mesariti "finančna urednica", za katero me briga kako vlaga in bi bilo pričakovati argumentirane finančne nasvete, ne pa "na svet-e" mnenja, ki naj jih tera na svoji knjigi obrazov!

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen