Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Koga boste pa vi volili?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.200
[Glavni forum] Tema: Koga boste pa vi volili?
[#2673375] 16.09.17 14:38 · odgovor na: anon-316368 (#2673364)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: crt 16.09.2017 15:00
[jure1943]
>crt sporočil: 18.812
> ...
> - malo ekonomske + veliko osebne svobode: tisto, cemur v usa recejo liberalizem, pri nas pa "levica"

Spet ena od genialnih fake-news, da je liberalizem v USA ekvivalnt naši 'levici'. Srbi temu pravijo 'sanja svinja kukuruz'.
In druga taka 'novica': da se pri nas levaki zavzemajo za 'veliko osebne svobode'. Nikjer na svetu se levičarji ne zavzemajo za veliko osebne svobodo. To seveda ves čas govorijo (ker se dobro sliši in ker ni nikogar, ki bi se ne zavzemal za veliko osebne svobode), v resnici pa naredijo vse, da bi bila osebna svoboda čim večih ljudi, čim bolj omejena. Preizkusite to tezo pri naših 'levičarjih' s testom o svobodi govora in recite nekaj čez migrante, geje, maršala, NOB, pa boste takoj videli njihovo toleranco do svobode mišljenja govora in širjenja idej, ki niso 'njihove'

Osbna svoboda, dragi moj 'crt', ni govorjenje o njej, ampak njena aplikacija pri vseh rečeh, na vseh ravneh in pri vseh ljudeh, zlasti pri tistih, ki jih ne maraš! Lep nedavni primer je ukaz predsdnika vlade (eksekutivna oblast), da se poslanci(!) (zakonodajna oblast) stranke ne smejo(!) udeležiti razpeave, ki njemu ni po volji. In kaj naredijo naši levi, ki se zavzemajo za 'več osebne svobode'? Strinjajo se s PV in se hkrati zavzmajo za veliko osebne svobode.
dragi moj jure,

(mislim, da se celo poznava, izpred desetletij, ampak ni zdaj bistveno),

namen mojega oglasanja je bil pokazati, da je razdelitev, predstavljena v tekstu, videti sorodna drugje zrasli in splosnejsi razdelitvi. in da je zato morda dobro tisto poznati - kot analogijo ali pa kot kontrast, kakor komu pase.

kako blizu 100% so preslikave katerih nolanovih stirih kategorij v slovenske ali obratno, oziroma kako blizu 100% se prevedejo politicne pasme iz ene na drugo stran oceana, o tem se niti nisem izrekel, se pa seveda po potrebi komot strinjam, da ni 100%.

se mi pa zdi posreceno, kako zelo je tvoj opis slovenske "levice" podoben kaksnemu ameriskemu opisu tamkajsnjih "liberals". samo nob in marsala, ki si ju omenil, je treba zamenjati z drugacnimi svetimi kravami. ki jih tisto amerisko politicno pleme vsekakor ima. kot jih ima tadrugo veliko amerisko politicno pleme in na splosno politicna plemena po vsem svetu.

zelo razsirjen cloveski pojav je nekaj, cemur se v anglo svetu rece "familiarity breeds contempt" - domace okolje poznas od blizu, ga mocneje in bolj celovito v vseh njegovih lastnostih obcutis, si z njim bolj okupiran in ga posledicno ponavadi vidis kot izrazito slabega, gnilega, kosmatega in po moznosti se neprimerljivega.

zelim ti prijeten in miren vikend.

ps. v kolikor morda pogresas moje izrecno stalisce o vladajoci koaliciji in na splosno slovenski politicni "levici", ti lahko povem, da je po moje to neprebavljiva mesanica totalnih lolekov ter zelo spretnih manipulatorjev ter da bi bilo prav fajn brez nje. v tem se verjetno hitro ujameva. moje mnenje se sicer nadaljuje s tem, da na mojo zalost to ni nekaj, kar bi bilo kvalitativno znacilno prav za to pleme. o tem se lahko strinjava, ce pa se ne, je fajn, da imava to svobodo.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen