Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BorutHocevar sporočil: 1.534
[0221EF13]
En velik larifari od oglasnega sporočila.
Res je zelo enostavno je dobiti 100% delež, razbiti pol stavbe in zadevo napeljati po stavbi. Not!
In ko imaš enkrat centralno ogrevanje tople vode je potrebno poskrbeti še za 24/7 obtok te vode, ki predstavlja čisto izgubo zaradi ohlajanja krožeče vode v ceveh, drugače se voda v ceveh ohladi in iz pipe priteče mrzla voda. Ali je to mogoče že upoštevano???
Posredujem odgovore, ki mi jih je poslal sogovornik v članku Matjaž Valenčič:

"Ni možno dobiti soglasja vseh solastnikov v vseh stavbah, se strinjam. Je pa to izvedljivo v mnogih stavbah. V precej starih stavbah so že napeljali centralno ogrevanje, plinsko instalacijo, spremenili podstrehe v mansarde, vgradili dvigala in podobno. Za vsa ta dela je bilo potrebno soglasje vseh solastnikov. Enako velja za naknadno vgradnjo instalacije centralne priprave sanitarne vode.

Obtok vode je nujen, uporabil sem besedo 'cirkulacija'. Cevi morajo biti izolirane, po projektu."
Te cevi je potrebno še dodatno izolirati, če hodniki niso ogrevani - običajna izolacija je bila za nas pri centralnem ogrevanju vode premalo, ker je bilo preveč izgub, sicer smo mi na plin, samo to je nepomebno. Izgub je bilo toliko, da smo razmišljali o vgradnji bojlerjev na elektriko...
"Toplotna izolacija ne sme biti 'običajna' ampak 'primerna', določena v projektu in kakovostno izvedena."
Poleg tega so vse te cevi speljane nadometno (ker seveda originalno ni bilo prostora za to napeljavo) in blok potem zgleda obupno.
"Estetika je pomembna, kakovosten projekt rešuje tudi ta vprašanja."

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(