Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-316663 sporočil: 7
čas vnosa: 24.08.17 13:48
In kaj je zate "škodljiv produkt"?
Kupil sem funte kot fizična oseba 1 leto nazaj, in sem čez noč izgubil 20% denarja.
Na oddelku za vrednostne papirje na nkbm, so mi kot fizični osebi prododali delnice interurope leta 2008, ki jim je vrednost sokraj čez noč padla iz 30 na 2 eura.
Oba škodljiva produkta so mi brez problema prodali (seveda brez opozoril o tveganjih).

Vsak produkt na banki je do neke mere škodljiv. Provizije, obresti, procenti, stroški preklicev, opominov, provizija (odstopanje od srednje vrednosti) pri menjavi valute... Od tega banka pač živi. Vprašanje je kako zelo so lahko določeni produkti škodljivi. In če gledaš to, potem skoraj ni produkta, ki ti karkoli "garantira". Kot že napisano, lahko kupiš drugo valuto in čez noč izgubiš 20%. Pa tudi ne misliti da si s kreditom v evrih varen. EURIBOR je leta 2001 bil recimo tudi 4,8%, LIBOR leta 1989 11,8%! To se pri recimo 100000eur neodplačanega kredita prevede na cca 1% mesečenega povečanja glavnice, torej 1000eur mesečno gre samo za obresti! A je to tudi "škodljiv produkt".

Kaj potemtakem sploh je vloga bank? kako naj regulator zagotovi okvirje, kaj lahko komercialna banka počne da zavaruje posameznika pred njegovo neumnostjo? obrestne mere in valute slov. banke in slov. centralna banka nima pod kontrolo. In kaj sedaj?

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen