Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Nemčija evropsko komisijo poziva k zaščiti evropskih podjetij pred kitajskimi prevzemi

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[vrac]
> [FIN-311684]
> Temu se reče nemška pokvarjenost na kubik, kaj pa ko nemška podjetja prevzemajo podjetja v Evropi in po svetu? Kaj ko Ameriška podjetja prevzemajo po Evropi? Seveda, potrebno je pritisniti na Kitajsko, da doma odpravi ovire za prevzem. Zakaj je Bayer prevzel Monsanto ali Monsanto Bayer? Tudi zaradi tehnologije. Zakaj so Američani kupili Fotono?

Tu se Nemci sigurno motijo! Jaz še zmeraj verjamem temu forumu in novinarjem Financ, ki se naravnos zjočejo, ko ne uspe kakšen prevzem čičfičev iz tujine. Opisujejo to kot naravno nesrečo. Mi, ki proti temu protestiramo, izgledamo kot Indijanci v pragozdu med samimi klenimi neoliberalci.

Mi je pa žal, da Nemci niso bili enakega mneja, ko so sami lomastili po Sloveniji, recimo, ko so "kupili" Aerodrom Ljubljana, ne pa dobili koncesije za 50 let, kot nekje v "neazviti" Hrvaški ali Grčiji. In to za male pare pubeci! Osli smo na milijon kubikov. Only in Slovenia!
Leta 1990 smo mislili, da bomo postali duhovno obogaten narod, danes lahko ugotovimo, da nam je ta duhovna revolucija spodletela. S Heglom bi rekli, da smo leta 1990 imeli vtis podobno kot pri francoski revoluciji: »Bilo je kakor sijajen sončni vzhod« in vsa misleča slovenska bitja so proslavljala ta čas. Mislili smo, da bomo nova Švica, da bomo gospodarska sila, ki bo pokupila pol gospodarstva na Balkanu. Kaj imamo danes? Balkanska podjetja kot lastnike dobrih slovenskih podjetij...Od leta 1990 imamo negativno politično selekcijo, ki na oblast vedno spravi vampirje, ki vodijo vampirsko politiko sesanja državnih podjetjih, ki jih potem napol posušene moramo prodati. Za prevzeme in izgubo dobrih domačih podjetij so predvsem krivi naši domači vampirji na oblasti.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen