Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako me je Furs preganjal za 20 evrov DDV!

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-438149 sporočil: 4
[Glavni forum] Tema: Kako me je Furs preganjal za 20 evrov DDV!
[#2652963] 14.05.17 07:48 · odgovor na: (#2652885)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 13.05.17 10:45
Spoštovana dama, zgleda da res nimate pojma o poslovanju podjetij v SLO!!! Žal!

Ne vem če veste, ampak v Sloveniji je ooooogromno dela preko s.p.-ja in drugih pravnih oblik dela, kar je sicer žalostno! Zunanji sodelavec opravi določeno število ur, izstavi račun za to in fertik! Poleg tega lahko direktor, prokurist in ožji družinski člani delajo brezplačno - čisto uradno! Če država to dovoljuje in imajo lahko d.o.o.-ji nič zaposlenih, zakaj potemtaken ne bi moglo tako bit?!? Kaj je tukaj nateg?!? Da je podjetnik želel nategnit državo za 20,00 € DDV-ja? Pa dajte bit prosim malo resni.... V tem primeru, se je po mojem mnenju šlo samo zato zakaj FURS ne prizna nakupa belih majic in si tako posledično ne more podjetnik odvesti DDV-ja in za nič drugega! Verjamem pa, da so bili pincipi in visok EGO prisotni na obeh straneh!
Poleg tega, kdo pa je FURS, da bo določal višino nakupa potrebnega materiala in drugega v posameznem podjetju? Kaj so oni strokovnjaki za vsa področja, spoznajo se na gradbeništvo, veterino, polaganje parketa, gostinstvo, zoologijo, mediciono, radioaktivnost, šport,.... Uf, če imamo na FURSU take strokovnjake, potem ne vem če bi bili tu kjer smo!

Pa še to, npr. podjetje lahko kupi dostavno vozilo oz. tovorno vozilo. Kje piše in kdo pravi s FURS-a, za kak znesek lahko podjetnik kupi to vozilo?!? Lahko ga kupi za 20.000 € ali pa za 100.000 € - kje je problem?!? S klimo ali brez? Z avtoradiom ali brez? Itd.....
Toliko o višini nakupa teh belih majic in drugega v podjetjih....
Srečno in drugič malo bolj resno prosim glede podjetništva!

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen