Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
[FrRoSt]
> [najobj]
> ... čuj, ker teh čudes še nisem videl, bi jaz zelo rad videl že dostopne robote, ki ti očistijo stanovanje, operejo in posušijo perilo, posodo, pomagajo skuhati ali speči določene jedi ...
>
> P.S.: ker nisem več najmlajši, sem verjetno že po defaultu nostalgik, ampak meni se zdi rahlo hecno, da se razviti svet jebe z razvojem nekih ultra pametnih robotov, ki bodo mogoče kdaj v bodočnosti znali delati enostavna gospodinjska opravila, istočasno pa se ta isti razviti svet jebe z vedno večjo nezaposlenostjo ljudi, ki tota enostavna gospodinjska opravila znajo delati že danes ...
Nekako napovedujejo, da naj bi se roboti po letu 2030 uvrstili tudi na svetovno nogometno prvenstvo.

Do leta 2050 pa ga verjetno tudi osvojili. Beri: zmagali! :)

Za enkrat jih pri vsem najbolj ovira energija. Njihove energetske - energijske zmožnosti se ne morejo primerjati z nogometaši. Če ti tole še nekako drugače razložim, baterije ali akumulatorji el. energije so še preslabi.

Lahko pa, da se bo odprla neka (kaka) nova možnost. Npr. na podlagi brezžičnega ponjenja baterij, tako kot imajo to že urejeno v nekaterih mobitelih.

To bi/bo zahtevalo spremembo (tudi tehničnih) pravil pri svetovnem prvenstvu v nogometu. :)
... ja, tudi jedli, pili in otroke bodo delali, tako da ljudi sploh noben ne bo več rabil ... OK, mogoče samo še za napovedovanje ...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(