Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
Zadnja sprememba: najobj 20.03.2017 13:49
[0430ABAKU]
> Izkušnje s prejšnjimi industrijskimi revolucijami kažejo, da tehnološki napredek prebivalstvu ne prinaša višjega standarda, kot bi po logiki lahko pričakovali.

Kaj?
Hočete reči, da imamo zdaj slabši standard kot v 18. stoletju?

Dosedanje izkušnje kažejo, da gre za kratkoročno poslabšanje le za določen sloj ljudi.
To ne velja le za industrijske revolucije (takrat je le bolj množično), saj posamezni poklici izumirajo ves čas. Npr. danes praktično ne najdemo več poklicev, katerih je polna vsa slovenska literatura: kovač, furman, kočijaž, kurjač, lončar ...

Uveljavljanje robotov se verjetno ne bo bistveno razlikovalo od uvajanja strojev/motorjev, serijske industrijske proizvodnje ipd. Tudi takrat je to pomenilo množično izgubo določenih delovnih mest, ki so jih kasneje še v večjem obsegu nadomestila druga.

Industrijske revolucije običajno pomenijo izboljšanje standarda. Ljudje si lahko privoščijo več stvari, ker so te cenejše. Po drugi strani pa blagodejno vplivajo tudi na kakovost življenja. Industrijske revolucije praviloma s stroji zamenjajo najbolj zdravju škodljiva in težaška dela.
Če samo pogledamo že dostopne gospodinjske stroje in robote, ki ti očistijo stanovanje, operejo in posušijo perilo, posodo, pomagajo skuhati ali speči določene jedi. Nostalgiki naj kar začnejo ponovno vse opravljati ročno. Me zanima, koliko časa.
... čuj, ker teh čudes še nisem videl, bi jaz zelo rad videl že dostopne robote, ki ti očistijo stanovanje, operejo in posušijo perilo, posodo, pomagajo skuhati ali speči določene jedi ...

P.S.: ker nisem več najmlajši, sem verjetno že po defaultu nostalgik, ampak meni se zdi rahlo hecno, da se razviti svet jebe z razvojem nekih ultra pametnih robotov, ki bodo mogoče kdaj v bodočnosti znali delati enostavna gospodinjska opravila, istočasno pa se ta isti razviti svet jebe z vedno večjo nezaposlenostjo ljudi, ki tota enostavna gospodinjska opravila znajo delati že danes ...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen