4 min
Poglejte, kako nove tehnologije in digitalizacija znižujejo stroške in zmanjšujejo ogljični odtis kmetij (PRO)
40 min
Okusi Vipavske – poklon bogati vinarski in kulinarični tradiciji
4 ure
Z orodjem SMT strateško načrtovanje razvoja kmetije ni noben bavbav
4 ure
German Managers Don’t See Global Upswing Boosting Their Business
4 ure
German Factory Orders Drop in Sign of Enduring Weakness
4 ure
Velika Britanija: stroški globokega geološkega odlagališča jedrskih odpadkov rastejo na 77 milijard evrov
6 ur
Povprečna razvitost v EU: kje je Slovenija zdaj in kje bo po napovedih MDS čez pet let
6 ur
Kako Krka in Novartis Slovenija povečujeta učinkovitost in dodano vrednost?
12 ur
Na trgu dizelskih dostavnikov kitajski maxusi tečejo le na elektriko
13 ur
Najbolj brani članki danes
13 ur
Cupra formentor in leon z novim obrazom dobivata tudi novo srce
15 ur
Evropsko računsko sodišče: izterjava nepravilno porabljenih sredstev traja predolgo
15 ur
Top službe – Cosylab, IJS, Novartis, NLB, Petrol, SŽ, Toyota Adria
16 ur
Luka Mesec je šel z vlakom do Bruslja. Si zasluži aplavz? 6
17 ur
Pred sezono oddajanja vikendov na Hrvaškem: to preverja Furs 1
18 ur
Država izdala zakladne menice: varčevalska vnema popušča
18 ur
Kako sta Lidl Slovenija in Atlantic Droga Kolinska uspešna pri »G« v ESG 1
19 ur
Novosti na nepremičninskem trgu: Kje bodo nova stanovanja v Ljubljani? (Oglas)
19 ur
Bodo stavkajoči na upravnih enotah ostali brez plač? 3
20 ur
Nad varnostna tveganja z jasnim in bolj sistematičnim pristopom

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.405
[Inside]
> [sopranos]
> > [Inside]
> > > [vickibedi]
> > > > [Inside]
> > > > Propaganda ali fake news. Najbolje se živi v Ljubljani, na obali in na Goriškem.
> > >
> > > Mene je o tem že pred mnogo leti podučil en Bosanec: Ako imaš para, svugdje se dobro živi.
> >
> > Jaz imam malo drugačno mnenje o tem. Srečni so tudi v Afriki, Indiji, sam mene ne spraviš tja dol. Pare ti ne pomagajo ce ni zdravstvo urejeno pa se kaj.
>
> Bosanec ima prav. Če imaš denar, je povsod lepo. V Indiji, Aziji, Afriki, Južni Ameriki se dobi odlične klinike, zdravnike, vse kar človek potrebuje. Samo denar potrebuješ. Kje malo več, kje malo manj, kje je malo bolj nevarni, drugje malo manj.
>
> Večje selitve bogatih v revnejše države najbolj ovira nepoznavanje jezika in lokalnih posebnosti/pravil. Se ti to lahko nakoplje nepredvidene težave.
>
> Prav tako se kvaliteta v nerazvitem svetu zelo drago plača, večkrat celo dražje kot v razvitem svetu. Zato se postavi tudi vprašanje kako smiselno je iti nekam, kjer boš za tak standard kot ga imaš tukaj, plačeval več.


Bosanec je prišel na boljše glede na to od kje izhaja. Ja lepo je lahko povsod na dopustu za počitek od norije, ne pa za stalno življenje. Si takoj izven centra dogajanja, pogovarjaš se z osebami ki niso na isti ravni, v primeru nekega infarkta, hitre bolezni je reševanje oskrba vprašljivo, v teh okoljih je varnost, organi sumljivi. Vsaj dokler si delovno aktiven, ko hočeš nekaj naredit je selitev stran od centra napaka.
Lansko leto sem na dopustu v eni izmed azijskih držav zbolel. Ker sem bil zavarovan sem šel v bolnišnico. 15 minut s taksijem. 25 minut čakanja na zdravnika. Od tega 20 minut zaradi tega, ker je moja zavarovalnica urejala zadeve z agentom v tej azijski državi. Tako da realnega čakanja je bilo za 5 minut.

Bolnišnica opremljena na vsaj tako dobrem nivoju kot slovenske, osebno se mi je zdela bolje opremljena. Pregled je bil strokoven. Dali so mi ustrezna zdravila - ni mi bolo treba hoditi nekam drugam, ker so imeli znotraj bolnišnice svojo lastno lekarno. Dobil sem navodila kako jih jemati in to je bilo to.

Varnost v tej dotični državi je solidna. Povprečna razitost je nekoliko nižja kot v Sloveniji, stroški pa so malo višji za isti standard.

A kot sem že zapisal, vseeno ne razumeš jezika, imajo svoje specifike, ki jih kot tujec ne poznaš. In če imaš tam denar je življenje lahko veliko prijetnejše kot v Sloveniji. Če pa si povprečen človek s povprečnimi prihodki, je pa Slovenija zagotovo boljša izbira.

Slovenci si recimo še vedno predstavljajo kot da sta Afrika in Azija čisto nerazviti. Kar niti približno ne drži. So pa tam ogromne razlike med ljudmi. Srednji in višji sloj se širita in imata vedno več premoženja. Ne smeš gledati samo revežev.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen