Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

tstih sporočil: 5.199
Zadnja sprememba: tstih 01.02.2017 14:54
Meni se uvrstitev ne zdi brilijantna. EHCI nam kar lepo pokaze kje je nase mesto. Med ex clanicami nekdanjega varsavskega pakta in dvemi ali tremi juznimi pacienti.

Hkrati bi bilo o strosku dobro povedati par stvari, ki nasemu uradnemu zdravstvu oportuno uidejo.

1) Delez BDP, ki ga drzava namenja za zdravstvo je sorazmeren z razvitostjo.
Za graficno predstavo, da to res drzi (z nekaj izjemami, ki potrjujejo pravilo) --
data.worldbank.org/i...S?view=map

2) Nizozemski sistem zavarovanja je holisticen oz. vkljucuje kategorije kratkotrajne IN dolgotrajne oskrbe. Tega financiranja npr. mi se nismo resili. Iz tega naslova so tudi visji stroski.

3) Konkurenca med zavarovalnicami in med izvajalci bogati ponudbo. Ce se v taksnem okolju namenja vec % za zdravstvo ni nujno, da to pozrejo osnovni posegi. Lahko gre za ponudbo, ki je v nasem zdravstvu preprosto ni in zanjo ne vemo. Npr. sam sem v Svici doplaceval udobje v bolnici, pogled na jezero, multimedia, zaradi velikih naporov so mi preventivno delali EKG, itn. Na urologiji v Ljubljani te ponudbe ni [...tam je le tisto, kar so pustili Nemci, ko so se umaknili...]

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen