Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

exarkun sporočil: 15
čas vnosa: 18.01.17 13:49
[bc123a]
> [rename]
> Hec bo, ko bodo volilci levice podprli zdravstveno "reformo" in slavili mesijo Cerarja.
> Reformo v narekovajih.
> Potem pa bodo pri naslednji plači ugotovili manjši neto na plačilnih listah, ker bodo višji prispevki za zdravstveno zavarovanje :-)))

Bo ze tako nastimano, da bo "mali clovek" placal malo manj kot sedaj za dodatno (20 namesto 27EUR), zato bodo pa fajn progresivno in socialno pravicno navili ta davek za "bogate prasce", torej vse nad povprecno placo. Grem stavit, da bo pa tam 100EUR+
Po mojem se izračun ne bo izšel, ker so visoke plače že itak zelo obdavčene (Laffer pa take fore). Po mojem se politiki zavedajo, da bo šla kvaliteta zdravstva dol in razmišljajo samo o tem kako prevalit čim večji del krivde na zdravnike (sploh, če odide večje število zdravnikov bi bil to še najbolj idealen rezultat za politiko). Kakorkoli obračamo slovensko zdravstvo dejstvo je, da za 10 jurjev ne moreš kupit novega A6 ali serijo 5. Za ta denar dobiš staro A6/5-ko, ki je večji del časa na servisu kot na cesti (ali pa dobijo novega samo nekateri kupci, ker ni dovolj za vse). To volilcem ni všeč in hočejo na vsak način vsi novega in to takoj. Politiki so v vlogi prodajalcev, ki jih kupci/volilci volijo vsaka 4 leta. Tak odnos je nevzdržen, ker o tem ali boš imel službo odločajo nerazumni kupci, ki mislijo, da lahko od prodajalca izsilijo novega A6/5 za 10 jurjev (normalno o zaposlitvi odloča nadrejeni, ki bi takoj razumel, da so zahteve kupcev nerazumne in bi prodajalec brez posledic lahko odslovil wannabe kupce). V našem hipotetičnem primeru pa se stvari zapletejo in prodajalec prelaga krivdo na delavce v tovarni v smislu, da so leni in ,da ni njegova krivda, če kupec ne dobi željenega avta oziroma samo določeni kupci dobijo novega A6/5 ostali pa starega in čakat v vrsto (prodajalcu je jasno v interesu obdržat službo in hkrati razume, da ne sme povedat resnico kupcem in sicer, da ni keša za vse njihove želje, ker bi ostal brez službe). Delavci sčasoma popizdijo in začnejo odhajat v takem številu, da se proizvodnja ustavlja, prodajalec pa se veselo trka po prsih in se dere kupcem : "Saj sem vam rekel, da ni moja krivda, delavci so krivi!".

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen