Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[drugmirko]
> [sopranos]
> > [abrame]
> > To so ti pravi retardi, ki ne znajo tovarne postaviti nikamor drugam, kot ravno na kvalitetno kmetijsko zemljo.
> > Posledice kruhoborcev ne zanimajo ....
>
> Ja, kmet prodaja krompir po manj kot 10 centov na kilo. Tako, da nekega blaznega donosa ta najkvalitetnejša zemlja ne prinaša.


evoga sopranos in ne glede na različnost "osebnega svetovnega nazora" vsakega posameznika, bottom line je točno to! v bistvu tudi ne glede na avtocestno-železniške&letališčne "okokoliščine"...

oziroma, če bi bli malo manj "slovenclji" bi se o eventuelno primernejšem a že degradiranem zemljišču morali pogovarjat veliko, veliko prej! ne pa da smo tako kot povsod, ko je treba sprejet odločitev tiho "ko r*ti", ko je stvar mimo pa nas je ena sama pamet, jamranje in "civilna inicijativa"! ali z drugimi besedami, ekonomsko rahlo nesmiselno in v konkretnem primeru brezpredmetno!
vse ostale zadevščine in eventuelne "domačijske rabote" okrog možnih/ponujenih lokacij in končne izbire pa so stvar pristojnih služb in sodišč! tako daaa... če so bili kršeni kakšni postopki ali zakoni, naj odgovorni odgovarjajo... vendar to ne sme več vplivat na izgradnjo TE tovarne amapk samo "za v bodoče"!
banana država smo v veliki meri tudi zaradi takih traparij ko "zvonimo po toči", jamramo in na vse pretege nagajamo takrat, ko je "vse že mimo"...
Logika v Sloveniji je taka: Jaz bi živel sam, v neokrnjeni naravi, hkrati pa bi imel službe in bil deležen storitev, ki so možna samo v velikih naseljih, ki imajo ekonomijo obsega.

Pri nas se kot vredna zemlja ne prodaja tista, ki je recimo v mestu, ki ima zraven vso potrebno infrastrukturo. Pri nas je vredna zemlja s pogledom na hribe, morje itd.

Še dražje pa se prodaja pozidana zemlja, ki ima postavljene nefunkcionalne in energetsko potratne objekte.

A je v Sloveniji tako, da sem jaz čudak ker tega ne razumem in ker zagovarjam neke splošne, svetovno priznane kriterije ocenjevanja vrednosti.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen