Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Apel za politično sredino

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-110342 sporočil: 162
[Glavni forum] Tema: Apel za politično sredino
[#2635192] 07.01.17 09:20
Odgovori   +    1
Matej, jaz se vsekakor pridružujem tvojemu APELU.
Ker komuniciram po načelu "ŠTO NA UMU, TO NA DRUMU", bom še bolj konkreten.
Že mnogokrat sem zapisal: ČE ČLOVEK LJUBI IN SOVRAŽI S SRCEM, POTEM BI MORAL SVOJE VODITELJE IZBIRATI Z GLAVO.
Moram pa se strinjati s tvojo ugotovitvijo, da brez čustev pri volivcih ne gre, zato je ta moja teza očitno čista iluzija.
Kako pa preprečiti radikalizacijo političnega prostora, o kateri govoriš?
Predlagam in dajem pobudo za ustanovitev društva (nikakor politične stranke) z imenom SPD-BES (slovensko povezovalno društvo-bratstvo, enakost,svoboda), (za to ime uveljavljam avtorstvo), ki postane sredinski povezovalni jeziček na tehtnici družbenega odločanja v Sloveniji.
Zakaj društvo?
Dve skrajnosti obstajata:
a. Da vsi vse vedo (anarhija).
b. Da prvi vse ve, drugi pa nič (totalitarizem).
Nobena od teh skrajnosti ni sprejemljiva. Družbeni sistem lahko optimalno funkcionira le ob ustrezni demokratični hierarhiji. Struktura društva je po mojih dolgoletnih izkušnjah najprimernejše orodje za to.
Kdo naj bi bili člani tega društva (seveda so lahko tudi politične stranke)?
Kako umiriti oziroma uravnotežiti ponorele vrednote (vzpostaviti HARMONIZEM)?
Skrajno poenostavljen matematični zapis družbene blaginje po moje je:
MATEMATIČNA FORMULA ZA BLAGINJO SLOVENSKIH DRŽAVLJANOV
( a/3 + b/3 + c/3) × X=Y
Y- blaginja državljanov oziroma HARMONIZEM (nasprotje od revščine državljanov in vseh drugih ozko ideoloških »IZMOV«)
X- marljivost in požrtvovalnost državljanov (nasprotje od pišmeuhovstva in proračunske miselnosti)
a- liberalni kapitalizem (nasprotje od državnega intervencionizma)
b- krščanski socializem (nasprotje od demokratičnega socializma)
c- resnicoljubni patriotizem (nasprotje od koruptivnega klientelizma)
Konstante a, b in c morajo biti zagotovljene na podlagi pristojnosti in nalog vseh treh vej oblasti,
(Poslanstvo države je v tem, da ustvarja v državi takšen red, da bodo pridni in pošteni bolj uspešni kot zviti in leni. Ali še bolj preprosto, temeljna naloga države je, da preganja in sankcionira laž),
spremenljivka X pa je v domeni vsakega posameznika.
Te tri sodobne vrednote je možno razložiti preko Platona, troedinega krščanskega Boga oziroma so to: upanje, ljubezen, vera, kot pojmi iz preteklosti in neizbrisen pečat naše kulture.
Ker žal ne gre brez personifikacije posameznih idej oziroma vrednot, si predstavljam kot trenutne javno izpostavljene nosilce idej na primer sledeče sodržavljane (potencialne člane društva SPD-BES):
a- liberalni kapitalizem: Blaž Vodopivec, Bojan Štih, Petra Sovdat, Rado Pezdir………
b- krščanski socializem: Aleš Primc, Metka Zevnik, Franci Donko………
c- resnicoljubni patriotizem: Bojan Dobovšek, Lucija Ušaj, Matej Avbelj, Klemen Jaklič, Andraž Teršek……
Predpogoj za vse sodelujoče pri takšnem projektu pa je, da jih presejemo skozi naslednje sito:
-da nimajo dosjeja sodelavcev ali virov SDV (UDBE) in do sedaj niso bili člani ZKS ali druge ozko ideološke politične stranke,
-da so vztrajni, prizadevni in pogumni,
-da v zasebnem življenju nimajo očitnih podjetniških, gospodarskih ali drugih klientelističnih navez in privilegijev,
-da so ponosni na našo domovino in jim resnično ni vseeno, kaj se dogaja v naši družbi,
-da so pripravljeni javno zapriseči (pri vsem, kar jim nekaj pomeni in v kar verjamejo - ne proforma kot prisegajo ministri), da so za boljšo prihodnost družbe, kateri pripadajo tudi otroci in vnuki, po vseh svojih močeh in sposobnostih prispevati svoj delež.
Nekdo mi je pred kratkim v komentarju oponiral, da lahko takšne sodržavljane najdemo samo še v kakšni zakotni fari. Če je temu res tako, potem ja za Slovenijo rešitev, da imamo še kakšno zakotno faro. Jaz pa menim, da temu ni tako. Zagotovo je tudi v urbanih okoljih še mnogo takšni sodržavljanov, ki padejo skozi navedeno sito.

Seveda je možno zapisano povedati tudi z drugimi besedami. Vendar pa resnice ni možno povedati drugače kot s preprostimi besedami brez nepotrebnih akademskih titul in referenc govorcev. Glede plemenite laži tudi Platona z vidika današnjega časa IKT ne moremo več upoštevati. Še vedno upam, da nismo tako različni in takšni individualisti, da ne bi znali stopiti skupaj.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen