Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Prihaja Nikola z dramatičnim dosegom

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.945
[Glavni forum] Tema: Prihaja Nikola z dramatičnim dosegom
[#2630972] 05.12.16 14:59 · odgovor na: pobalin (#2630936)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 05.12.2016 15:05
[pobalin]
> [najobj]
> ... jebiga, jaz pač berem in komentiram članke na Financah in v članku ni napisano čisto nič od tega, kar si ti tukaj napisal, ampak je v članku samo podatek o posamezni cifri rezervacije in nabranem skupnem znesku rezervacij ...

Piše: "V sporočilu družbe pišejo, da so zgolj v 30 dneh dobili za tri milijarde dolarjev rezervacij."
Ne piše: "Dobili smo že tri milijarde vplačil."

Vzemiva hipotetično novico v čisto običajnem stilu: "Airbus/Boeing je za svoj nov avion že dobil X naročil in rezervacij/opcij v vrednosti Y milijard"? Bi jo ti tolmačil tako, da so te milijarde že nakazane, ali da gre samo za dogovore, ki bodo finančno realizirani šele v prihodnosti?

> no, in če se Financarjem ni zdelo vredno tega napisat, res ne vem, zakaj bi jaz gruntal, če je algoritem za izračun mogoče bolj kompliciran ...

Gre za čisto običajen "algoritem" pri takšnih poslih, ki ni prav nič kompliciran, če razumeš, kaj zapisano pomeni. Očitno tudi prvega komentarja pod člankom, v katerem je Menim citiral glavno strukturo mesečne najemnine, nisi prebral ali razumel. Zato je bil prvi del tvojega komentarja mimo.

Ker mi je hudo, da zaradi tebe tukaj branim avtorico, evo nekaj njenih cvetk (poleg slabega izbora fotografije), v katere bi se lahko vtaknil, če bi se potrudil biti myth buster in ne myth barker:

> z dosegom od 800 do 1.200 milij (od 1.287 do več kot 1.900 kilometrov)

Zakaj je prva številka do km natančna, druga pa zaokrožena na stotico (gre za 1930 km)?

> Motor ima zverinsko moč tisoč kilovatov

To je zverinsko pretiravanje. Nikola obljublja 1000 KM, kar je cca 735 kW.

> dramatičen doseg, zverinska moč, dramatično zmogljivejši

Prav komično je, da ni nikjer uporabljena sicer tako popularna beseda tragično. Mogoče ni v Bonnierjevem slovarju "must use".

> Testiranje prvih vodikovih tovornjakov so pred kratkim napovedali tudi pri Toyoti. Mercedes Benz naj bi predstavil e-tovornjak prihodnje leto septembra.

Mešanje jabolk in hrušk: Mercedes je napovedal "urbani" e-tovornjak na baterije in ne na vodik. Doseg: cca 200 km.

Tale Nikola je iz istega arzenala za futranje papagajskih medijev kot oni novokomponirani dirižabli, renderingi robotsko-marsovskih mega traktorjev, vse od nekih fantomskih firm, ki pretežno izgledajo kot fantasy lands of scumbags.
... eh, če že gremo dlake cepit, v članku piše, da si je za 1.500 dolarjev (= ena rezervacija) danes možno zagotoviti dobavo enega tovornjaka leta 2019 ali 2020, poleg tega pa piše, da so zgolj v 30 dneh dobili za tri milijarde dolarjev rezervacij ... evo, in ker ne vidim neke silne razlike med dobiti plačano rezervacijo in dobiti plačilo za rezervacijo, res ne vem, zakaj bi poskušal z drugačnim algoritmom kot z 3.000.000.000 deljeno s 1.500 ...

P.S.: menimovega posta prej nisem prebral, sem ga pa zdaj in kot sem že napisal, je totih "unlimited miles, unlimited fuel" zelo "limited" s številom ur, ki jih šofer dnevno sme prevozit, če pozabim na malenkosti forum.finance.si/?m=...825&single , o katerih piše 0513ANITO ... alzo, ker ne vem, koliko stanejo "navadni" tovornjaki, se mogoče motim, ampak plačati pol milijona dolarjev za sedem let uporabe enega tovornjaka se mi za prevozniški posel zdi kar precej ... aja, naštete cvetke me niti ne motijo preveč, ker sem jih vajen ...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(