Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Prihaja Nikola z dramatičnim dosegom

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

drugmirko sporočil: 1.301
[Glavni forum] Tema: Prihaja Nikola z dramatičnim dosegom
[#2630844] 04.12.16 20:21 · odgovor na: najobj (#2630827)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, jaz tudi nimam pojma o ekonomiki avtopevozništva, vsekakor pa se mi zdi za mojo mariborsko kmečko pamet dati za mesečni lizing 5.000 do 7.000 dolarjev za en šleper kar precej in me res zanima, kaj mora takšen šleper tovorit, da za njega plačaš 60 do 84 tisoč dolarjev na leto, pa niti tvoj ni ...

P.S.: enako kot pri onem Tesli je očitno tudi pri totem Nikoli najbolj pomebno, da si je za 1.500 dolarjev danes možno zagotoviti dobavo leta 2019 ali 2020, sploh ko sem prebral, da v sporočilu družbe pišejo, da so ob zgolj v 30 dneh dobili za tri milijarde dolarjev rezervacij, kar pomeni, da v družbi Nikola na veliko lažejo ali pa ne znajo računat, ker 2.000.000 (= 3.000.000.000 deljeno s 1.500) električnih šleperjev družba Nikola ne bo dobavila nikoli, kaj šele da bi jih dobavila v dveh ali treh letih oziroma do leta 2019 ali 2020 ... aja, ubogi Nikola Tesla se v grobu obrača kot propeler, če slučajno gleda, kako mu požrešni nategunski Američani svinjajo po njegovem imenu ...
e... vidiš, sej pravim, da nimam pojma... ampak, če pogledaš z druge strani, ena taka šleperska "mrcina" košta 100 al pa celo par 100 jurjev ojrotov... ergo, moraš itak "poslovat" tako, da vsak delovni dan v mescu zaslužiš "vsaj 200 evrov" (kolikor od oka znaša "dnevni strošek" tega tobožnjega najema), ko kamion vozi, sam zato, da si v doglednem času sploh povrneš dnar vložen v njegov nakup.... ampak, ker o tem nimam blage veze dalje raje ne bom "insinuiral"...

tisto kar zanima (da ne rečem glih fascinira) mene je koncept, oziroma ideja.... ker, kot sem že zgoraj razložil, se mi "električna mobilnost" pri dolgolinijskih šleperjih zdi veliko bolj smiselna (in tudi uresničljiva) kot pa pri osebnih avtomobilih, kjer je trenutno vseskupaj še najbolj podobno religiji fundamentalističnih fanov...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(