Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-398834 sporočil: 33
Zadnja sprememba: anon-398834 03.11.2016 11:22
Disclaimer: Sem pa finančni svetovalec :)
Ko vidim, da se ima nekdo za finančnega svetovalca, mi to kar malo dvigne pritisk. Že tvoj post dokazuje, da nimaš pojma o čem pišeš. Če bi imel za začetek vsaj kaj pojma o teorji, bi vedel, da ima vsaka naložba tri lastnosti: likivdnost, donos in tveganje. In problem je v tem, da se te lastnosti med seboj vedno izključujejo. Produkt, o katerem pa pišeš ti, vključuje vse tri lastnosti - to pa enostavno ni možno in gre več kot očitno za nabijanje kvazi finančnega svetovalca.

V Sloveniji NI finančnih svetovalcev, ker ta poklic ni reguliran. Nisem še srečal osebe, ki bi se lahko imenovala finančni svetovalec, srečal pa sem jih že precej. Pri nas so tako imenovani finančni svetovalci, zastopniki oz. pogodbeni partnerji raznoraznih finančnih posrednikov, zavarovalnic, bank in delajo za provizijo. Seveda gre tukaj za konflikt interesov - vsak tak "finančni svetovalec" dela za čim višjo provizijo in jih niti ne zanimajo dejanske potrebe oz. so v znanju preozki. In zato ne gre za neodvisne nasvete - ravno tako pa nima noben zadostnega znanja. Če se hočeš imenovati finančni svetovalec, moraš obvladati tako področje bančništva, zavarovalništva, naložb, kakor tudi davkov, nepremičinin in tako naprej in moraš biti nedovisen od provizij oz. ne smeš biti vezan na nikogar. Ravno tako bi moral biti finančni svetovalec tudi pravno odgovoren za svoje nasvete. In ker je precej ljudi že nasedlo tem "finančnim svetovalcem", ki to sploh niso, se je ta poklic uničil, še preden je zaživel, ker ljudje več nikomur ne zaupajo in niso pripravljeni plačati teh storitev. Gre za začaran krog.

Zato prosim nehaj uporabljati izraz "finančni svetovalec" - v najboljšem primeru si pogodbeni partner nekega finančnega podjetja, glede na napisano gre verjetno za DZU.

Na živce mi gre tudi to, da vsi zgoraj navedeni "finančni svetovalci" veselo razlagajo, kam in kako naj punca investira denar, brez da bi imeli za to potrebne informacije. Sanjajo nekakšne 7-10% dolgoročne donose...?! Ne vem, kdo je tu nor...časi so se nekoliko spremenili. Raznorazna dolgoročna varčevanja za namen pokojnine so prodajanje megle in gambling. Varčujte na način, da ustvarite neko oprijemljivo premoženje, ne pa da vplačujete v neke finančne pogruntavščine.

Skratka, noben od zgoraj navedenih samozvanih finančnih strokovjakov po mojem mnenju ni vreden zaupanja, kljub temu da se grejo nekateri finančno opismenjevanje in ne vem kaj...gre le za spretno promocijo, katere cilj je vedno zaslužek v obliki provizije, čeprav določeni med njimi celo trdijo, da ne delajo za provizijo. Poznam ozadje in vem, kaj in od koga prejemajo v resnici.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen