Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Avstrijske mini argentinske sage je konec

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[Glavni forum] Tema: Avstrijske mini argentinske sage je konec
[#2621276] 13.10.16 16:00 · odgovor na: anon-331167 (#2621160)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-15342 13.10.2016 16:11
[mambojambo]
Ker nisi odgovoril pač ad1) še enkrat:
ad1) in kdo bo plačal (upam seveda da ne bo) obveznice (po možnosti po nominalni vrednosti a ne) ostrižencem s tabo na čelu?
Kako nisem odgovoril? Neposredno tebi sem neposredno pod to vprašanje (tukaj: forum.finance.si/?m=...062&single ) napisal, da
(1) bi to morala plačati BANKA,
(2) je to logično tako na osnovi ekonomskih kot pravnih načel,
(3) bi to imelo tako pri NKBM kot pri NLB zanemarljiv učinek na CET1, v smislu, da bi obe tudi po poplačilu ostali daaaleč nad ravnjo zahtevane ustreznosti za tretjerazredne države, pa daaaaaaleč nad ravnjo za prvorazredne države.

To, da je pri nas izrecno prepovedano tožiti banko zaradi protipravne koristi, ki ji nastane z "izrednim ukrepom" razlastitve njenih UPNIKOV, je svetovni unikum. V Avstriji so ostriženci tožili (in nekateri še vedno tožijo) Hypo/Heto, na Cipru tožijo BoC, na Portugalskem tožijo NB/BES, ker je to pač zelo zelo logično. Ko sem se zadnji dve leti na zahodu pogovarjal s pravniki in vlagatelji, so mi trmasto trdili, da tega ziher nisem pravilno razumel, ker je popolnoma nemogoče in nepredstavljivo, da bi bilo prepovedano tožiti banko, katere upnik si bil in z razlastitvijo nisi več. Pa vsakemu odgovorim "Ja, vi pač ne živite v Sloveniji". Mogoče bi lahko še dodal "... in nimate prav veliko državljanov, ki bi takim absurdom celo ploskali [kot npr državljan s forumskim nickom mambojambo]"

[mambojambo]
Pa totalno sprenevedanje ti ni ravno v čast, brez dokapitalizacij davkoplačevalcev bi NLB in NKBM po tvoje seveda povsem normalno funkcionirali...
Vsekakor bi imeli po MSRP še naprej pozitiven kapital, kar bi pomenilo, da UPNIKOV ni mogoče nič striči. Tako kot v Gorenjski banki, ki ji je BS 20. decembra 2013 naračunala 328 M€ primanjkljaja do kapitalske ustreznosti, pa ni dve leti dobila niti evra dokapitalizacije, pa je kar še naprej delovala in ostajala kapitalsko ustrezna (CET1 > 16%) ... in noben njen upnik vse do danes ni bil ostrižen niti za en evro cent.

Boletovih izračunov za to ugotovitev sploh ne potrebuješ ...

[mambojambo]
Pri besedi sinekura pa na podlagi poznavanja dela tako na fakulteti kot v gospodarstvu (privatnem, ne kvazi državnem - tam je sinekura še bolj primerna beseda) pa kar ostajam. Mi je pa smešno da ne vidiš povezave....
Ne, med tem, da mi je država plačala šolanje in sem zdaj univerzitetni profesor, in vsem, kar mi očitaš v zvezi s podrejenimi obveznicami, prav res ne vidim nikakršne povezave (pa tudi ne razloga, zakaj ti je "smešno", da ne vidim te povezave).

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen