Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Živimo bolje. Zakaj tega ne opazimo?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

brera sporočil: 195
NETO plača v Sloveniji se je povečala in tudi čez 20 let bo še 1x višja, samo en drug problem je, ki ga ljudje ne znajo izračunat - KOLIKO SI DOBIL ZA TISTO PLAČO VČASIH in POVEČANO NETO PLAČO DANES (razlika je ogromna), samo en primer. preden smo šli v EU sem imel plačo 180.000 SIT (za vikend si se fejst imel s 5.000 TOLARJI, cell večer) Danes je plača ca.1000 Eur. (si sploh ne predstavljam, kako bi danes zgledal vikend s 21 EUR-i, glih za 1 rundo pol pa dam. Če vzamemo isti standard bi potreboval najmanj 80 EUR, če ne celo več. V tem primeru, nam gre slabše! Ko bo moja generacija v penziji, bomo tudi vsi imeli najmanjšo penzijo vsaj 1500Eur, če ne še več, ampak kaj ko bomo s tem denarjem dobili manj, kot danes dobijo s 400Eur penzije. Poznam zelo lep primer privatnika, ki je delal v Švici, navarčeval veliko denarja za lagodno življenje(kot ga nebi v Sloveniji nikoli za tiste čase), do penzije in se preselil v Slovenijo. Leta 1990 je živel kot lord, čeprav je bil zelo skromen ni prekomerno trošil, pri nas mu je bilo vse skoraj zastonj (standard vsaj 5x nižji kot v Švici), leta so šla, bližali smo se letu 2000, nakar je skozi pravil kako se vse draži in kdaj bo tega konec, in prišla je EU in še večje podražitve, nakar je že bil primoran tam pa tam kje poprimit za kakšno delo, danes v 2016 so plače še vedno manjše, kot jo je imel on v 80-letih letih v Švici. Samo ko si je rihtal penzijo in zvedel, koliko danes dobijo v Švici ga je skoraj zadel infarkt (10x več, kot on v 80-ih letih za isto delo). Kaj sem hotel s tem primerom povedat: Velikokrat slišim, če bi imel nekdo XXXXXXXXXXXX velik znesek, mi ne bi bilo potrebno več delat, AMPAK VSI SE ZMOTIJO!!!, čas in inflacija je najhujši sovražnik prihrankov. Nobeden ne preračuna kaj bo vnaprej, da že čez 10 let tisti miljon danes ne bo niti približno več miljon.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen