Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dividende NLB napolnile avgustovski proračun

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-333107 sporočil: 8.271
[]
Še leta 2012, kolikor vem, je Goldman Sachs ponujal 200 mio eur za NLB, 2013 pa smo šli v projekt ustvarjanje umetne izgube in zmetanih je bilo skoraj 2 mlrd v NLB (čisto točno ne vem).

Torej: Če danes dobimo 1 mlrd za banko - 2 mlrd = - 1 mlrd izgube - 200 mio (kupnine iz 2012) = 1,2 mlrd izgubljenega premoženja zaradi nepravočasne prodaje.

Če upoštevam še ene 300 mio eur izgubljenega premoženja zaradi neprodaje Telekoma (pa še in še bi še našlo), smo izgubili kar nekaj premoženja, ki bi zlahka pokrivalo obresti, penzije, izgubo iz TEŠ 6 in še denarja bi imeli za nove HE na spodnji Savi.

Torej, itak, kot obrnemo, zelo slabi gospodarji smo, ko gre za državno premoženje.
Sem ti jaz pljunil tale + , ker vem, da nisi nič slabega mislil. :) Si pa odprl prostor za diskusijo in debato, katera je razumljiva tudi ostalim uporabnikom, a je ne bi mogli brati, če se ne bi izpostavil.:) Saj si kar razumen in izredno racionalen mislec, vendar moraš vseeno razumeti in upoštevati nekaj stvari!

Prvo, poznati moraš Tadeja, kje je praktično nasedel, v kaj je verjel in še verjame, s kakšnim tonom (kaj) piše in govori; kaj in kako razume in zagovarja, . . . . in še vse možne alternative, vključno s tistimi, na katere nihče niti pomisliti ne upa.

Včasih je besen ko Ris, da se kar kadi iz njega; tudi jaz bi bil na njegovem mestu, ko so vsi bežali in reševali svoje riti, šila in kopita, je on edini (še) verjel, da nekaj pa vseeno so vredne zadeve, se pravi podrejeni papirji, čeravno malo. Nekateri to imenujejo kot preračunljivo operacijo špekuliranja ( z domačimi vred. papirji ), . . . jaz osebno pa to vidim kot pogum in izziv. Tudi za ostale, .... da ne bom omenjal ponovno kakšnih raznih (priskledniškin in ostalih potuhnjenih) riti.

Aha. Pa me je ponovno zaneslo. :)) Da preidem k BISTVU!!

Vse je res. Tudi kar je povedal crt! o pomoči zasebnim bankam z državnim denarjem. Tako, da se tako zelo enostavno ne bo dalo izogniti kakšnim izsiljevanjem pomoči v kaki naslednji krizi....

Komentiral bi samo ceno! Če za NLB, z njeno bilanco, stopnjo ustreznosti, kot jo je lepo razložil Tadej, ne dobimo vsaj 1,2 mlrd, pa še to za skoraj samo 80% delnic, potem je navkljub vsem Đunkersovim in ostalim EU predpisom, priporočilom in direktivam; BOLJE, da NLB pošljemo k KONTROLIRAN STEČAJ! Seveda s tem ni še vsega konec, vsaj ne bi padla v roke tujcem in % delež državnih bank v Sloveniji bi se zmanjšal .....

To ne rešuje zadeve v celoti, veliko zadev problemov in mešetarjenja bi se v tem primeru prineslo na Slabo Banko! Nikoli končana zgodba ....! :)

Omenjam zato, ker je AB in njen Čeferun; da Jazbeca & co. ne omenjam, zaradi občutljivosti položaja in možne še večje panike, Faktor in Pro banko ni poslal v stečaj, kamor bi po vsej verjetnosti dejansko sodile, ampak nadzorovano likvidacijo ....

In Zdaj naj bi prodali NLB za nekaj sto miljonov drobiža??

Da si biodo lahko, neke nove firme v davčni oazi lahko izlpačevale v naslednjih letih devidendne dobičke, v višini 100 ali več M€???

Je to vse, kar dotični (slabi gospodarski) koritniki, z ali braz politične naveze in povezave, uradniki in razni dr. profesorji, povečini z mesečno rento v javnem sektorju, znajo in so sposobni doseči????

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen