Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[tstih]
> [pobalin]
> Vsakogar, ki vztrajno trdi, da je treba naš pokojninski sistem privatizirati ali vsaj uvesti individualne račune, bi vprašal, ali smo mi en korak pred Čilenci, ker smo ugotovili, da ima PAYG pomanjkljivosti, ali pa so oni pred nami, ker so ugotovili, da imajo osebni računi v privatnih skladih pomanjkljivosti. :-)

Je boljse da ima Slovenec povprecno rento 500 evrov iz prihrankov in jih samo nekaterim 200 doplacuje drzava; ali da drzava placuje vsem vseh 700?
T.
Če to ni ultimativen spin, sem jaz papež! Ne bom računal, koliko bi moral 40 let vplačevati vsak mesec, da bi 15 let dobival rento 500 evrov, vmes futral visokoleteče finančno-skladnike in trepetal pred krizami, negativnimi obrestmi, striženji ipd.

Vtaknil sem bom v neresnično trditev, da država plačuje vseh 700 evrov penzije. Država samo doplačuje za vrzel v pokojninski blagajni, ki jo polni sistem PAYG. Vrzel pa je odvisna od demografije, ekonomske situacije, prispevnih stopenj in lukenj, ki raznim skupinam (preveč) omogočajo "optimizacijo" plačevanja prispevkov. Tako da je danes stanje takšno, da država samo nekaterim/nekaj doplačuje.

Pa še nekaj. V nasprotju z mnogimi ideološkimi zaslepljenci je meni vseeno, ali mene oz. moje prihranke lupijo nesposobni, skorumpirani, komunajzarsko plenilski (para)državni uradniki, kot naj bi to menda bilo pri nas, ali pa pohlepni in sleparski orto-privatni financ- mešetarji, s kakršnimi imajo sveže izkušnje v Čilu in ZDA (npr. Apollo). Prav tako ne vidim razlike v etiki, morali in finančnih posledicah med zlorabo javnega denarja (npr. razvpiti ekscesi britanskih poslancev) ali zlorabo denarja/moči mešetarjev v privatnih skladih. Oboje je slabo za prizadete in za družbo, zato je oboje treba preganjati.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen