Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-330491 sporočil: 1
čas vnosa: 24.08.16 10:44
[COP]
> [janko8]
> Pri nas je nepravičnost že na vrhuncu. Imam hkrati upokojene generacije, ki imajo odmerni odstotek 0,8 in 0,56. Pa so vsi vplačali isto. Že samo to je 42% razlika v višini penzije. Če upoštevamo, da so se prejšnje generacije upokojevale kake 5 let prej kot sedanj + razna čakanja in ne vem kaj še, se doba črpanja pokojnine dodatno skokovito zniža. Tu govorimo še o 30% razlik v korist starejših. Smo že na preko 70% razlika oz. diskriminaciji v vsakem primeru. Zdaj šele lahko začnemo govorit o revnih, bogatih....

Naj vam bo v tolažbo, da nepravičnost s časom izgine. Matilda opravi svoje, neizbežno.

Je pa upokojevanje lep primer, kako kratek zgodovinski spomin imamo ljudje. Naši dedki, pradedki, babice, upokojitve sploh poznali niso, na kmetijah so garali do smrti. Nakar je v povojnem obdobje zaradi skokovite rasti mladega delovnega prebivalstva in političnega razvoja socialnega varstva, postalo samoumevno, da se človek na starejša leta upokoji in brezdelno preživlja svoj čas. Pa ni samoumevno, kar nam dokazuje ravno sedanji čas, ki že kaže razpoke v pokojninskem sistemu.

Dokler se je ljudstvo upokojevalo prej in z boljšo penzijo, kot njihovi predniki, je bilo to pravično. Sedaj, ko je obratno, pa je to vrh nepravičnosti. Itak.
Problem je, da bodo morali današnji osnovnošolci to nepravičnost trpeti vsaj 30 let svojega življenja (Če npr. upoštevamo te upokojitve pri 50-ih in pričakovano starost 100 let). Kaj če bodo ravno take nepravičnosti privedle do kakšnih večjih nemirov ali vojn.

TadejK, ali je v knjigi omenjena tudi kakšna možnost rešitve problema za nazaj oz. mogoče sam vidiš kakšno rešitev.
To, da bo neka generacija trpela več desetletij nepravičnosti je vseeno težko pričakovati.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen