Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako se zaščititi pred Microsoftom?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-43949 sporočil: 4.362
[Glavni forum] Tema: Kako se zaščititi pred Microsoftom?
[#2610137] 28.07.16 21:50 · odgovor na: PyotrNovak (#2610131)
Odgovori   +    2
[PyotrNovak]
Za mojo specifično uporabo OO ubije MS Off na mestu. VSO proizvodno dokumentacijo imam v Calc, risbe pa iz Draw uvozim. Kljub nekaj ducatov risb je Calc še vedno okrog 1Mb; jih pač obdrži v vektor formatu. MS Off nočem niti zastonj, ker dobim zelene pikice, ko vidim tisti idiotski "ribon". Ker mi pravilna razmerja niso važna, risbo toliko časa deformiram da dobim največ informacij na najmanjšem prostoru. Uporabljam tudi ČB slike in komentarje, da naredim workflow liste, za posamezno delovno mesto.
Sem bil tudi na Linuxu, pa so tam tudi kanoni svoje vrste. Sedaj uporabljam Win7 in kar se le da odprtih programov, ki so velikokrat boljši, večinoma pa bistveno manj zasedejo disk.
Vsak uporabnik si sčasoma izoblikuje svoj sistem, s katerim se najbolj znajde in si najlažje pomaga. So pa potrebe in tudi znanje uporabnikov zelo različne in za splošno uporabne aplikacije, ki načeloma želijo zajeti čimveč potreb, je nevarno, da postanejo za skromnejšega uporabnika preobsežne in preveč zapletene. Še sreča, da imamo kar veliko izbiro.

Včasih je krožilo reklo, da rabimo (oziroma uporabljamo) toliko matematike, kolikor je znamo. Podobno velja za IT - več kot obvladamo, več rabimo. Ne pomaga, če imaš nekaj na razpolago, a tega ne obvladaš.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen