Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
Zadnja sprememba: pobalin 21.07.2016 12:52
[janeztomazic]
Personifikacija. Gospod seveda ni imel z reševanjem zadeve nič, se ukvarja s pmatnejšimi stvarmi. Mišljeno je kot personifikacija (4. zvezdica o 7 po Bonnier bibiliji).
Hvala za tole. Nekajkrat sem že hotel pripomniti, da pogosto pišeš prav gorečniško, a se mi je to vedno zazdelo malo trhlo. Zdaj imam fino teoretsko utemeljtiev - Bonnier Bible zealot.

Sicer si z zgornjo trditvijo, da se zavedaš neresničnosti trditev v naslovu in članku, a si jih vseeno uporabil iz biblijsko-komercialnih razlogov, zašel na zelo spolzek teren kar se tiče poklicne kredibilnosti. Saj ne, da kritičnim bralcem to ne bi bilo že zdavnaj razvidno iz časopisa, je pa vseeno slišati tak direkten klic, da je cesar nag.
SMC. Stranka Mira Cerarajra je tipičen primer presonifikacije.
Moja prva misel: lepo primerjavo si našel, prav za vzor! On the second thought: kot stranka Mira Cerarja je bila močna relativna zmagovalka zadnjih volitev, kot depersonificirana stranka modernega centra pa lahko trepeta pred naslednjimi volitvami. Tako da... očitno je nekaj na tej biblični personifikaciji po Bonnierju in drugih spin masterjih. :-)

P.S.: Tudi tisto s šmarnico je bil poskus ene take personifikacije v metafori.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen