Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj se bojimo predavanj v angleščini?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.922
[Glavni forum] Tema: Zakaj se bojimo predavanj v angleščini?
[#2605883] 05.07.16 13:08 · odgovor na: bc123a (#2605854)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 05.07.2016 13:11
[bc123a]
> [najobj]
> ... OK, sicer že zdaj nimamo zakona o predavanjih v tujem (zakaj samo angleškem?) jeziku in še nisem slišal, da bi kdo prepovedal študij slovenskim študentom v tujini in jim tega ni noben prepovedal niti v času stare Juge ...
Pa zakaj se oglasas, ce sploh ne ves, za kaj gre?

Erasmus je program izmenjave studentov, kjer stroske studija krije univerza, kamor student pride.

Pa kako tezko je razumeti, da ce svojih studentov ne morejo posiljati sem, da tuje univerze ne bodo SPREJEMALE nasih studentov?

Ali kako naj povem ali ti narisem?

Studij v tujini STANE
in Erasmus je okvir za sistem medsebojnih dogovorov, kjer se univerze dogovorijo "mi sprejmemo na leto 5 vasih, vi pa 5 nasih".

Razumem, da je slovenija na balkanu, ampak a res kdo misli da bo kaksnakoli univerza sla v dil "sprejmemo 5 vasih studentov, vi sprejmete 0 nasih"?
... OK, izmenjava študentov res ni moja prva prioriteta, ampak če jaz zdaj tebe prav razumem, se torej Slovenija že od svojega vstopa v EU šverca v programu Erasmus, ker da naši študenti že nekaj let študirajo v tujini, kljub pomankljivemu spremljanju te zadeve zelo dobro vem ... ja, res pa ne poznam nobenega študenta in na žalost niti študentke iz tujine, zato ne morem trditi, da kdo od njih pri nas že študira ali pa ne ...

P.S.: če imajo v Nemčiji, Franciji, Italiji, Španiji in vseh ostalih neangleško govorečih državah EU uzakonjen(!) študij v angleškem jeziku, bi zelo rad videl linke na te zakone, ker mi bo ob branju guglov prevajalnik čisto dovolj za tiste jezike, ki jih ne znam ... aja, in če študij v tujini stane, zato ni treba napisat novega zakona pri nas ...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen