Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj Slovenija ni Švica

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Glavni forum] Tema: Zakaj Slovenija ni Švica
[#2604170] 28.06.16 11:27 · odgovor na: anon-317028 (#2604088)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
Ekonomist Michael Tanner: »Težko se je upirati zahtevam ljudstva, a treba je gledati dolgoročno. Pred kratkim sem bil na neki konferenci na Balkanu, kjer je minister iz ene od držav razlagal, da njihov pokojninski sistem postaja vedno bolj nevzdržen. Dejal je: "Razumeti morate, neprestano imamo volitve." Obljubljajo preveč, čeprav ne morejo več plačevati. Kot je dejala Margaret Thatcher, na koncu zmanjka denarja državljanov«.
Tanner na Siolu: siol.net/novice/slov...bna-391156
Smart people should first get their facts right (even if they are leftists). :-)
Na to zablodo ali zavajanje o Tannerju sem tukaj že opozoril, ampak take stvari je očitno treba vztrajno ponavljati.
forum.finance.si/?m=...284&single
forum.finance.si/?m=...313&single

Michael D. Tanner po izobrazbi ni ekonomist, ampak je anglist z diplomo Norwich University (The Military College of Vermont). Ni mi uspelo najti nobenega podatka o njegovi ekonomistični izobrazbi. Najbrž zato Cato in drugi konservativno-libertarni tanki, pri katerih se ga najde, ne navajajo njegove izobrazbe. Našel sem samo eno izjemo:
www.calvertinstitute...org/?p=312
Našel sem pa tudi stran, kjer je poklicno označen kot "aktivist".
www.nndb.com/people/...000206007/

Za povrh je Tanner v eni od knjig na seznamu avtorjev predstavljen kot Dr. Tanner: bit.ly/290yIoT
(I smell Sperans press)

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(