Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj Slovenija ni Švica

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-58746 sporočil: 3.738
[Glavni forum] Tema: Zakaj Slovenija ni Švica
[#2604102] 27.06.16 22:53
Odgovori   +    3
ja sramota je da malodane dojenčke razglašajo za borce... kdorkoli je tskrat pristopil k strukturam ki so se uprle armadi bi pričakoval da je to naredil iz domoljubnih, častnih nagnjen. Se pa sedaj kaže majhnost, nezrelost, ko za sodelovanje, takšno ali drugačno nekateri zahtevajo nadomestila, posebne ugodnosti, časti, nekateri pa bi bili radi kar nedotakljivi in si gradili spomenike....vsakdo ve koliko in kakšna vojna je bila, so bile žrtve a bolano je da se malone enači 2 sv. vojno z nekaj boji za osamosvojitev. In rezultat 25 let je očitno zrcalo kdo so v poziciji in opoziciji vodili to barko ...ljudje ki niso imeli pojma kaj je država, diplomacija, vodenje države, bank, ekonomije, sociale..vse skupaj se mi zdi čudaški eksperiment,. Nabrani so bili z vseh vetrov sami uboščki lačni oblasti, časti, in najbolj denarja, denarja....a ne za družbo, vse državljane...o ne prvo zase, za ostale pa komu mar. In tako so v svoji velepomembnosti uničevali vsepovprek, saj so svoje nesposobne kolege, nastavljali vsepovsod kjer se je dalo črpati denar. In potem je prišla evropa, oz. so nas zopet prepričali o koncu sveta če se ne pridružimo ( seveda največ koristi imajo birokrati in poslanci ki smo jih darovali v umotvor korporacij )kar je koristnega pa zaradi nesposobnosti tako ali tako ne moremo izkoristiti...na koncu še kazni plačujemo.

Ja Švica....ja bomo postali država kjer pošten človek švica pa ne dobi plačila...in bo to legalno, ker bo zakon v prid kapitala in elite.

Švica: verjetno nima v svojem parlamentu toliko nesposobnih ljudi, prepričan sem da že sama kultura, zavest, samokritika, čast ne dovoljuje vsakemu brezvezniku da kandidira za poslanca, ker je to tudi čast in obveza do naroda, ne pa plača, pa poceni menza, pa možnost zaposlovanja svoje familije, na tak ali drugačen način...ja in vsak dan brezvezno neplodno puhloglavsko parlamentarno nasprotovanje iz osebnih, strankarskih zamer....v Švici vedo kam gredo, kaj so cilji družbe, razvoja države, kaj je nacionalni interes kaj je nedotakljivo. In tu sem prepričan da je parlament enoten, gre za detajle, a ko je govora o koristi za državljane znajo skupaj poiskati rešitev. In zato švicarji kupujejo vodne vire po svetu, mi bi pa svoje butalsko prodali....kdo je sedaj nor švicarji ali naši veleumi...

Ja pri nas imamo pa en kup petelinov, eden bi bil lep, drugi pameten, tretji nepremagljiv, četrti....kot otroci a pozabljajo da Slovenija ni peskovnik, da ko gradove podreš narediš čez noč nove...ne ko podreš podreš, pridejo drugi in pozabljajo da so med njimi tudi lisice in volkovi, ki jim njihovi kurniki niso ničkaj sveti. Ali bo do končno doumeli, da če ne bodo delali prvo v korist naroda nas čez 25 let ne bo več...kot tudi ne njih spomenikov, in v zgodovini bodo omenjeni le kot ljudje ki so zafurali narod.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen