Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-106712 sporočil: 3.698
[TadejK]
Saj sem v kolumni napisal, da to ni bistveno; OMT je mrtev, dejansko sploh nikoli ni živel, tako da je to brez veze. Bistveno pa je, da:
- je pripravljeno najprej eno velecenjeno sodišče reči "O presvetla Centralna Banka, daj nam prosim nekaj naloži, kar bo na površini zvenelo logično, da lahko presodimo Tebi v prid. Ni treba, da je dejansko logično in/ali resnično, to nas sploh ne briga, bistveno je, da vsaj površinsko zveni dovolj logično, da se nam ne bodo vsi povprek smejali, če to pretipkamo v obrazložitev svoje sodbe."
- potem še drugo velecenjeno sodišče reče "Hvala, presvetlo Nadvrhovno Sodišče, in hvala, presvetla Centralna Banka, da sta obe zapisali isto na-površini-približno-logično-zveneče kvazi-zagotovilo, da ga lahko še mi pretipkamo v svojo sodbo in gremo na dopust."
Tadej, ko si ravno načel... Sicer se že dolgo sprašujem, pa niti ne morem reči, da se sprašujem, pač pa sem nekako pri sebi že ugotovil, pa vseeno: v čem hudiča je sploh razlika med bivšo nam (tako zaničevano nam, od katere smo pobegnili v svetlo prihodnost) Jugo in tole EU sprdačino? Iščem, iščem, pa ne najdem. No, fasada je sicer drugačna, ljudje kao bolj omikani in okravatani, pa na kulinariko se bolj spoznajo, pa njihova zgodovina je oh in sploh... Če pa gledam cesarja golega, pa zaboga ne vidim razlike med naduvanim Hansom, Francoisom, Guilom, itd. in na drugi strani manjvrednim Mehotom, Dragoljubom, Tavčetom, itd. OK, vejamem, da je oh in sploh potovat v neizmerno lep Bruselj z avionom in se tam predajat vsem lepotam, kot pa npr. se cijazit v Beograd na čevape... Samo, kaj ima to zveze z nekimi pravili in redom in sploh EU enakostjo, pa napredkom za vse, pa to...
Nekako sem od trenutka, ko sem ugotovil, da je trpanje Grčije z Evri, samo prekanalizacija denarja v nemške in francoske banke, naredil križ čez EU.
In, ker naši psički v Ustavnem sodišču tudi čakajo nekakšno takšno na-površini-približno-logično-zveneče kvazi-zagotovilo, se zna zgoditi, da bodo tudi za krajo v NLB in NKBM, ob blagoslovu EU gospodarja, prav vzišeno in naduto razsodili, da se je lahko kradlo, ker je pač EU dala na-površini-približno-logično-zveneče kvazi-zagotovilo. Sicer še zmeraj mislim, da si EU kraje vseeno ne bo upala požegnat, ker jih tisti, ki imajo res pod palcem, raztrgajo. Pa s tem ne mislim domače veljake.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen