Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-202494 sporočil: 2.309
Zadnja sprememba: anon-202494 20.06.2016 05:46
Petra, tokrat pa zopet vse pohvale za ta tvoj članek!

Začel bom z kopijo posta o Peršaku enega mojega (močno levo usmerjenega) znanca:
Neverjetno, kakšno sprenevedanje je v pisanju in delu Toneta PERŠAKA. Prav pravi, da je naša dežela čudovita, prav je da kritizira današnjo elito, da ni etike in morale pa vendar, ali ni prav Tone PERŠAK tudi ta elita in je že od ustanovitve naše nove države v vrhu te politike? Ali ni bil celo predsednik neke stranke, ali ni bil poslanec in svetnik v državnem svetu in je prejemal plačilo za županovanje in za svetnikovanje? (Računsko sodišče je že povedalo svoje o tej zadevi) Ali ni že četrti mandat župan, katerega sedaj že več kot polovica krajanov ne spoštuje več. Da v tem kriznem času je potrebno zopet uporabljati rek: "Poslušajte me kaj vam govorim, ne glejte me kaj delam!" in to ne samo na lokalnem nivoju, temveč tudi na državnem. Tone čas bi bil, za upokojitev, da Trzin lahko svobodno zadiha in se mediji, predvsem lokalni, osvobodijo in se razvija brez minimalističnih in nekoristnih projektov.

En moj starejši post:
Kaj se čudiš? Pogoj za ministra v Cerarjevi vladi je bil, da si nepismen, butast in pokvarjen, glavni pogoj pa, da ne smeš biti bolj pameten kot Cerar.

Zadnji primer je Tone Peršak (star je nekaj čez 70 let), politik in pesnik, človek, ki te nikoli ne pogleda v oči. V akademskem kolegiju, okoli leta 1965, sva stanovala v sosednjih sobah, pa če si ga pozdravil, te ni nikoli pogledal v oči, niti odzdravil. Po končanem študiju se je celo življenje šlepal po raznih političnih položajih in po potrebi menjaval stranke. Predno je prišel za državnega sekretarja, je bil župan Trzina (kjer tudi jaz živim) in sva se pogosto srečala ne cesti, pa ni vedel kam bi me dal. V Trzinu ni naredil nič, čeprav je bil župan 4 mandate. Stranke je vedno menjal po potrebi in bil Kučanov podrepnik. Sedaj je minister za kulturo in je zato vstopil v DESUS in to nekaj dni pred imenovanjem za ministra za kulturo.

Kakšen pa je kot pesnik, pa ne vem, nisem nikoli nič prebral od njega.

Še dodatek:
Veliko vas ne ve, da poteka meja med Štajersko in Kranjsko pri Brežicah po reki Savi (že od Marije Terezije in še prej), levi breg je Štajerska, desni breg pa Kranjska. Blizu jedrske elektrarne, v stari strugi Save, še zdaj stojijo mejni kamni kjer piše na eni strani Steiermark, na drugi pa Krain. Dolenjska je komunistična iznajdba.

V Brežicah še zdaj kroži stari vic: Ko je bog delal Štajerce, je tiste, ki so se mu pokvarili vrgel čez Savo in rekel "Eh, za Kranjca bo že dober".

Podobno velja za Peršaka. Ljudje v Trzinu smo ga izvrgli in si rekli "Za ministra v Cerarjevi vladi bo že dober".

Petra, zato se ne čudit, da prihajajo take oslarije iz Peršakovega ministerstva!

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen