Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[novica]
Kar zadeva mene, bo čisto dovolj, če se ga odmakne od javnih jasli. To je vsa izolacija, ki bi mu jo jaz predpisal. A je s tem kaj narobe? Je lov na čarovnice, če pričakujemo, da nekdo na javnem sesku ne šeška podrejenih?
Novica
Če se smem vmešati... no, saj sem se že. :-)
Meni je veliko bolj vseeno, če je tip pred 12 leti šeškal eno ali dve ali več žensk, ker bistvo ni šeškanje ampak, če se prav spomnim, je šlo za sum zlorabe položaja. O tipu se je pisalo, da je prepletal svoj položaj nadrejenega državnega uslužbenca z zasebnimi zadevami. Za higieno javnega svinjaka je veliko bolj pomembno razčistiti, ali lahko ljubica/ljubček nekega šefoviča napreduje hitreje, je bolje plačan/-a itn. Ker če se to omeji/prepreči, je šeškanje lahko samo še privatna zadeva mes soglasnima odraslima osebkoma.

Po drugi strani pa me kot davkoplačevalca in potencialnega (ne ravno prostovoljnega) klienta takega mediatorja zanima njegova strokovna in poslovna higiena. K temu spada vprašanje, kako lahko od države dobi pooblastilo za tako pomembno dejavnost decembra 2014 ustanovljena firma, ki po javnih podatkih še lani ni imela niti enega zaposlenega, imela je pa že dvakrat blokiran TRR. Izhajam seveda iz tega, da gre za firmo Persvet, izobraževanje d.o.o. z matično številko 6744770000. Kdo je visoko usposobljeni državno licenciarni mediator v tej firmi? Mogoče miši peka Pereniča?

Druga zadeva, ki me zanima pri tem serijskem sprehajalcu skozi vrteča se javnoskledna vrata, je pregled njegovih poslovnih praks in morebitnih konfliktov interesov. Na naslovu omenjene kadrovsko votle firme Persvet, izobraževanje d.o.o. (Radio cesta 5, 1230 Domžale) je registriranih še cel kup poslovnih subjektov:
1. Perenič svetovanje d.o.o. (mat.št. 1555910000, ustanovljena novembra 2000, 1 zaposlen, edini lastnik Gorazd Perenič)
2. Digitalni svet, družba za upravljanje portalov, d.o.o. (mat.št. 1571869000, ustanovljena decembra 2000, 0 zaposlenih, trije zaprti TRR, edini lastnik Perenič svetovanje d.o.o., očitno je dobra polovica prihodkov 2015 prišla od ministrstva za zdravje)
3. Pravno in poslovno svetovanje Goraz Perenič s.p. (mat.št.: 6657800000, od avgusta 2014)
4. Pravno in poslovno svetovanje Lucija Puc Perenič s.p. (mat.št.: 6656609000, od avgusta 2014)
5. Pravno in poslovno svetovanje Senko Pličanić s.p. (mat.št. 6959067000, od novembra 2015, brez TRR)
6. Drugo podjetniško in poslovno svetovanje, Tanja Cencelj s.p. (mat.št. 6993974000, od januarja 2016, brez TRR)

Izbrisana in potem reinkarnirana subjekta:
1. Pravno in poslovno svetovanje Goraz Perenič s.p. (mat.št. 6351000000)
2. Pravno in poslovno svetovanje Senko Pličanić s.p. (mat.št. 6726542000)

Tretja zadeva, ki me zanima pri tej ministrski registraciji mediatorja, je prostor, kjer bo izvajano to državno požegnano mediatorstvo. Na naslovu Radio cesta 5 v Domžalah, ki bi si zaslužil svoj članek na startaj.si, je po podatkih GURS samo stanovanjska stavba brez poslovnih prostorov.

Meni je nepojmljivo, da bi na posvečeno mediacijo moral iz Ljubljane romati v periferijo Domžal (res še vedno boljše kot Bloško planoto, Kočevski rog ali v osrčje Pohorja) v dnevno sobo ali kuhinjo nekdanjega/bodočega državnega aparatčika oziroma njegovih mediatorskih miši. Sploh če bi se iz spalnice slišalo šeškanje.

No, teh vprašanj se cenjena ROTFL odgovorna urednica v tem članku ni niti dotaknila. Zato ta članek čisto paše v današnjo Franklovo pripoved iz cone med realno in navidezno resničnostjo ter domišljijo. Vrtec? Našeškat pa v kot!

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen