Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

prerok sporočil: 3.248
[zelenalisica]
Normalna stran? Kaj sploh je to? Glej, Rog, Metelkova, koprski Inde in podobno niso ravno po mojem okusu, sem pa prepričana, da so v razvoju katerekoli družbe to nujno potrebni elementi. Alternativa je nujno potrebna, sploh med mladimi. Nestrinjanje je nujno potrebno. Nekako kot dovajanje svežega zraka, sveže vode. Ampak folk običajno po tridesetem rata počasi zakrknjen in mu paše, če je vse lepo popredalčkano, uniformirano in sivo, anede, in takrat še tako zelo nepriljubljen (a vendarle izvoljen) župan rata skoraj car,če le poskrbi, da na sicer zakonit način eliminira "moteče elemente". Ne vem, zakaj moramo stalno na vse gledati skozi leče zaslužka in povprečja in ponoreti, ker ima nekdo "nekaj zastonj" - saj se ne valjajo po Natuzzijevih kavčih, niti jim iz pip ne teče šampanjec.
Zelenaliscia, alternativni, nepopredalčkani Nemci, nekateri tudi krepko čez trideset, roko na srce, blizu 60, gradijo eno tako Metelkovo, en tak Rog, z denarjem investitorjev - švicarskega penzijskega sklada. Za alternativce v Sloveniji nekaj neverjetnega - in res nočejo verejti temu, niti ko o tem piše liberalni die Welt, niti drugi mediji. Enostavni tega za slovenske alternativce ni. Zakaj ne? Ker je treba za nekaj takega delat. Potrebno je narediti plan, ki (a) ne zanika temeljnih izhodišč alternativcev IN (b) hkrati prepriča financerja, da bo zelo verjetno dobil svoj denar nazaj. Za to pa je treba delat. Delat ne pomeni "početi nekaj kar mi je všeč", ampak "početi nekaj kar drugi cenijo in so pripravljeni za to dati nekaj v zameno". Pri primeru, ki ga navajam (Holzmarkt), to ni bila Nemčija, ni bil Berlin, ampak so bili Švicarji. V vašem primeru verjetno to ne bo MOL, ampak če res delate, potem nekdo bo, z drugega konca sveta. Če pa ne delate, potem pa kradete Bogu in ljudem. As simple as that.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen