Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek (video) Kakšne bi bile posledice brexita?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: (video) Kakšne bi bile posledice brexita?
[#2598903] 31.05.16 17:34 · odgovor na: (#2598875)
Odgovori   +    0
[kajulci]
> [pcs]
> > [kajulci]
> > >že tako bomo izgubili najmanj 3,6 miljardic za Grške dolgove
> >
> > Pa jao prejao. Dajte že nehat nabijat, kako bomo mi plačevali za Grčijo. NE BOMO. Ves denar, ki ga je Grčija dobila od nas, smo mi dobili s kreditom. Grčiji se ves čas odpisuje dolgove, refinancira kredite, zdaj zgleda, da jim bodo vse kredite v celoti odpisali, a ostali bomo pa kao morali plačevati grške dolgove. Japajade. Pač, tako kot vse države, tudi mi najemamo nove in nove kredite, vsak je večji od prejšnjega, zadolženost v BDP raste, Bruselj štanca nov denar, vse je super druper. Včasih sem bila tudi jaz naivna in sem razmišljala tako kot ti, potem pa sem počasi dojemala in na koncu dojela. Razvit si samo toliko, kolikor si napedenaš kreditov. Ja, eni jemljejo kredite za proizvodnjo, drugi pa jih jemljemo za potrošnjo. Big deal. Naj nam, ki jemljemo kredite za potrošnjo, ukinejo kredite, v treutku pocrkajo tudi vse tiste države, ki jmljejo kredite za proizvodnjo.
>
> Problem je le, da ti to govoriš iz pozicije liliputanca, velja pa bolj za tavelike. Naš padec potrošnje je zanje mikro drobtinica in naš glas pri skupni EU mizi je bolj kot ne simboličen.
>
> M

Drži. Ampak glih zato, ker smo miceni, nam res ne bodo težili, ampak bodo samo odmahnili z roko in nam odobrili iste pogoje kot unim malo večjim. Ali pa se ti zdi, da bodo glih in samo nas pohodili, medtem ko bodo vsem ostalim državam gledali skozi prste?
Upnike se pač privija in šraufa toliko časa dokler ne plačajo. Če spadaš v družino "too big to fall", potem se lahko delno izviješ (po načelu če sem jaz tebi dolžan 100 EUR, potem je to moj problem, če pa sem ti dolžan miljon - potem je to tvoj problem) , če si majhna Slovenija, potem moraš plačati vse, sploh če imaš nesposobno vodstvo, ki zna predvsem prikimavati in se za en drek pogajati. Ne pričakujem, da bi Slovenija v EU res lahko postala kot kakšen kaznovalni primer, čeprav tudi to ni izključeno, morda pa za nas takšen scenarij niti ne bi bilo tako slabo, ker sami se itak ne bomo zmigali nikamor.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(