Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek (video) Kakšne bi bile posledice brexita?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: (video) Kakšne bi bile posledice brexita?
[#2598867] 31.05.16 15:45 · odgovor na: (#2598862)
Odgovori   +    1
[kajulci]
>že tako bomo izgubili najmanj 3,6 miljardic za Grške dolgove

Pa jao prejao. Dajte že nehat nabijat, kako bomo mi plačevali za Grčijo. NE BOMO. Ves denar, ki ga je Grčija dobila od nas, smo mi dobili s kreditom. Grčiji se ves čas odpisuje dolgove, refinancira kredite, zdaj zgleda, da jim bodo vse kredite v celoti odpisali, a ostali bomo pa kao morali plačevati grške dolgove. Japajade. Pač, tako kot vse države, tudi mi najemamo nove in nove kredite, vsak je večji od prejšnjega, zadolženost v BDP raste, Bruselj štanca nov denar, vse je super druper. Včasih sem bila tudi jaz naivna in sem razmišljala tako kot ti, potem pa sem počasi dojemala in na koncu dojela. Razvit si samo toliko, kolikor si napedenaš kreditov. Ja, eni jemljejo kredite za proizvodnjo, drugi pa jih jemljemo za potrošnjo. Big deal. Naj nam, ki jemljemo kredite za potrošnjo, ukinejo kredite, v treutku pocrkajo tudi vse tiste države, ki jmljejo kredite za proizvodnjo. Pač, to je cena razvitosti, če hočeš biti razvit, rabiš lene države, ki s tujim po koprivah. Ali pa pač greš tudi ti v maloro.
Cena denarja ko dreka so skoraj nicelne obrestne mere in seveda posledicno totalno zrusene racunice tistih, ki so racunali na neke fajn 6% donose brez tveganja za kapitalsko podprte penzije.

Teh penzij enostavno ne bo.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen