Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-343346 sporočil: 396
[FIN-311684]
Medgeneracijske solidarnosti v bistvu ni, kajti "sedanja generacija" vedno izpleni preveč prihodnji generaciji in zaradi tega, vsaka bodoča generacija ima manjše in manjše pokojnine in večje dolgove. Tega napovedana pokojninska reforma ne rešuje pa bi morala. Za začetek, bi morali z dnem uveljavitve novega zakona izenačiti položaj vseh upokojencev, torej, enim bi pokojnine šle dol, drugim gor. Princip piramidalne sheme je medgeneracijski zločin, kajti nekdo, ki se je upokojil pred 20 leti ima 80% pokojnine pri 30 letih pokojninske dobe, nekdo, ki se je upokojil letos ima 56% pokojnine pri 40 letih pokojninske dobe.
Točno to je, kar ti navajaš in si me prehitel v komentarju. Namreč v pokojninski reformi nebi smeli sodelovati sedanji upokojenci, ker navijajo izključno za svoje interese v škodo sedanjih zaposlenih in mlajših generacij. Glede solidarnosti je res kot praviš. Gre za kanibalstvo in ne za solidarnsot.

Sam vidim rešitev v smer da se vsa sredstva, k ijih neka oseba plačuje za pokojnino nakažejo izključno na osebne račune in ne v skupno blagajno. Tukaj pa ZAOSTRITI POSLOVANJE. Ogravam se v smer Švicarskega pokojninskega modela, kjer po doloečenih pogojih lahko dobivaš izplačilo kot rento ali pa po smrti dvignejo domači ves denar ven in z tem je rešena eksistenca posameznika. Sedaj pa se ves čas žali in diskreditira, da so lenuhi. Ko zbolijo imajo male pokojnine in potem morajo še prispevke vračati sorodniki.

Sočasno pa bi vsak honorar bil obdavčen z tem, da bi se moral določen minimalni del odvojiti na ta račun. Z tem bi ljudje vedeli kaj in kako ter bi z veseljem delali. Sočasno pa bi vedeli kako in kaj. Sedaj pa celo politiki izjavljajo, da mora država dati za pokojnine. Kot da so socialni prispevki.

2.)
Delovna mesta je potrebno natančno definirati in določiti katera padejo pod t.i. Benificirano delovno dobo. Seveda je tukaj potrebno že od prvega dne plačevati višji prispevek v prej navedeni račun.

3.) sočasno pa narediti rez pri sistemski korupciji.

Kdor misli, da bo pokojninsko reformo spreminjal vsake 3 leta nima pojma o pojmu in dela več škode kot koristi. Kolikor pa vidim, so to sedaj pri izdelavi bele knjige sami sorodniki zaposlenih v javni upravi.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen