Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-304487 sporočil: 967
čas vnosa: 13.04.16 08:32
No, ga. Anita Ogulin, ki tresočih rok pred kamerami v imenu Zveze prijateljev mladine npr. podari mamici z jokajočo deco za predpasnikom npr. 5.001 eur zbrane pomoči, je pač kot ustanova ZPM ena in edina darovalka, mar ne?

Ne blefirati glede pomoči - če se gremo bedarije, potem jih lahko največ najdemo ravno pri t.i. socialnih problemih, saj jih je že veliko ugotovilo, da se brez službe in z kopico oztrok za kiklo da prav luštno živeti. Država ti da socialno stanovanje z dvema podzemnima parkirnima mestoma (!), da roditelja lahko varno parkirata svoja vozeka (in ki se nato prenaša generacijsko v nove rodove), za jokajočo deco vložita zahtevek za otroški dodatek, vsak mesec prikaplja še obogatena socialna pomoč, in za piko na i še nekaj dobrot s strani Zveza prijateljev mladine, pa s strani Anine Zvezdice ipd.

Pa nimam nič proti ga. Ogulin. Nasprotno, menim, da je veliko preveč dobrosrčna, naivna in da jo zato veliko ljudi zvito s svojimi zgodbicami prenaša naokoli (res pa ne vsi), saj so izvohali, da se lahko prejme veliko koristi, le če malo zajokajo pred njo ali televizijo.

Kako že gre tista bolana mantra na Valu 202: Botrstvo: "sošolci me grdo gledajo, ker nimam iPhona..."

Gremo torej zadevo še malce zapeljati v smer humanitarnih pomoči in vanjo vključimo Furs.

Če od nekoga pričakujem 500.000 eur, pa ne bi rad plačal davka, se lahko oglasim pri ZPM ali dam poziv v Iskrice v žalostnih očeh, češ, "... sem brez službe, strehe nad glavo, vse kar sem imel, je šlo v maloro, baba me je ožela, smrk,..." in se mi nato na javni poziv javi dobrotnik, ki mi podari 500.000 eur vredno stanovanje, da imam revček kje živeti. Saj to tudi spada pod humanitarno pomoč, tako kot obnova dotrajane kopalnice s strani dobrih ljudi, ki so nato tako prijazno predstavljeni po televiziji, a ne?

:)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen