Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kakšna je prava cena domoljubja

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

novica sporočil: 5.397
[Glavni forum] Tema: Kakšna je prava cena domoljubja
[#2590971] 07.04.16 15:02 · odgovor na: anon-401092 (#2590968)
Odgovori   +    0
[satori105473]
Ksenofobija ni spotencirano domoljublje in enačenje teh dveh pojmov (to je približno tako, kot da bi zaključil, da zato ker imaš rad svojo ženo, sovražiš vse ostale, in rajši kot jo imaš, bolj sovražiš vse ostale; takšen zaključek bi bil zelo bizaren, pri domoljublju oz. ksenofobiji pa smo se ga kar navadili in se mora človek že vnaprej opravičevati, če se mu zazdi, da preveč goreče izraža svoje domoljublje) velikokrat ni tako nedolžno, kot se zdi.
ne vem, če sva se razumela. domoljubja ne obsojam. nisem se preveč poglabljal v vprašanje, kje se konča domoljubje in začne ksenofobija, to priznam. trdno pa verjamem, da so evri/dolarji/franki/kuvajtski dinarji (vstavi valuto po želji) tudi v tem primeru odlično orodje za merjenje razkoraka med besedami in dejanji.
torej, če ti vpiješ, da svete slovenske zemlje ne daš tujcem in potem jaz ibrahim pridem prvič mimo s petimi jurji, me boš kot pravi domoljub valda s prezirom odslovil...ko bom naslednjič prišel s stotimi jurji, te moj pasoš ne bo več tako motil, v tretjem poskusu, ko bom mahal s 300 jurji, pa boš že bolj pripravljen za posle, domoljubje boš pa s stisnjenimi zobmi nekako potlačil nižje na lestvici prioritet (nekam pod vikend/stanovanje/avto, vstavi po potrebi). in seveda to ne leti nate, ker ti si pravi domoljub, to velja za vse tiste fake domoljube.
novica

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(