Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-110342 sporočil: 162
Jaz si zamišljam sledeče konceptualno in sistematično postopanje:

I. Če vizijo imamo (da bi bili bogati, kot piše Simona Toplak), je potrebno postaviti primarne cilje.
Porabnikova oziroma za naše potrebe volivčeva glava lahko v današnji prekomunicirani družbi, v poplavi vsakovrstnih dražljajev in informacij, ohrani zdravo pamet samo, če svet skrajno poenostavi, ga razvrsti v jasne kategorije z jasnimi predstavniki.

1. CILJ: Najprej sanirati z vlago (beri lažjo) prepojene temelje zgradbe Slovenija.
Kako?
Dejansko je res potrebno porušiti Boljševizem (zatreti »plemenito« laž), podobno kot berlinski zid (izolirati temelje).
Zato bi bila rešitev tega problema le “prava” demokracija. Tudi v okviru sedanjega volilnega sistema bi morali državljani voliti za odločevalce le tiste kandidate (samostojne kandidate, pripadnike list ali strank), ki lahko dokažejo:
-da nimajo dosjeja sodelavcev ali virov SDV (UDBE) in do sedaj niso bili člani ZKS ali druge ideološke politične stranke,
-da so vztrajni, prizadevni in pogumni,
-da v zasebnem življenju nimajo očitnih podjetniških, gospodarskih ali drugih klientelističnih navez in privilegijev,
-da so ponosni na našo domovino in jim resnično ni vseeno, kaj se dogaja v naši družbi,
-da so pripravljeni javno zapriseči (pri vsem, kar jim nekaj pomeni in v kar verjamejo – ne proforma kot prisegajo ministri), da so za boljšo prihodnost družbe, kateri pripadajo tudi otroci in vnuki, po vseh svojih močeh in sposobnostih prispevati svoj delež.
Le tako presejani predstavniki ljudstva bi po mojem mnenju lahko predstavljali povezovalno in državotvorno, programsko in razumsko sredinsko politično skupino, ki bi Slovenijo usmerila k švicarskemu HARMONIZMU.

2. CILJ: Umiriti oziroma uravnotežiti ponorele vrednote (vzpostaviti HARMONIZEM).
Kako?
Skrajno poenostavljen matematični zapis družbene blaginje po moje je:

MATEMATIČNA FORMULA ZA BLAGINJO SLOVENSKIH DRŽAVLJANOV

( a/3 + b /3 + c/3) × X=Y

Y- blaginja državljanov oziroma HARMONIZEM (nasprotje od revščine državljanov in vseh drugih »IZMOV«)

X- marljivost in požrtvovalnost državljanov (nasprotje od pišmeuhovstva in proračunske miselnosti)

a- liberalni kapitalizem (nasprotje od državnega intervencionizma)

b- krščanski socializem (nasprotje od demokratičnega socializma)

c- resnicoljubni patriotizem (nasprotje od koruptivnega klientelizma)

Konstante a, b in c morajo biti zagotovljene na podlagi pristojnosti in nalog vseh treh vej oblasti, spremenljivka X pa je v domeni ljudstva.


II. ZASNOVATI JE POTREBNO STRATEGIJO ZA DOSEGO NAVEDENIH PRIMARNIH CILJEV

Jaz predlagam ustanovitev društva (nikakor politične stranke) z imenom SPD-BES (slovensko povezovalno društvo-bratstvo, enakost,svoboda) (za to ime uveljavljam avtorstvo), ki postane povezovalni jeziček na tehtnici družbenega odločanja.
Zakaj društvo?
Dve skrajnosti obstajata:
a. Da vsi vse vedo (anarhija).
b. Da prvi vse ve, drugi pa nič (totalitarizem).
Nobena od teh skrajnosti ni sprejemljiva. Družbeni sistem lahko optimalno funkcionira le ob ustrezni demokratični hierarhiji. Struktura društva je po mojih dolgoletnih izkušnjah najprimernejše orodje za to.

III. Ko bosta z navedeno strategijo dosežena primarna cilja, pa pristopimo k strategijam za učinkovito doseganje sekundarnih področnih ciljev.

PS: Naj razume kdor more. Seveda je možno zapisano povedati tudi z drugimi besedami. Še vedno upam, da nismo tako različni in takšni individualisti, da ne bi znali stopiti skupaj, saj resnice ni možno povedati drugače kot s preprostimi besedami brez akademskih titul in referenc govorcev. Glede plemenite laži tudi Platona z vidika današnjega časa ne moremo več upoštevati.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(