Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[abohte]
Menjava vlade na vsakih 4 leta je precej bolj smiselna kot menjave ministrov na vsakih 6 mesecev. Poleg tega v normalnih državah pri menjavi vlad na vsakih 4 leta, nekdanji koalicijski politiki ne izginejo iz političnega prostora, ampak še naprej delujejo v opoziciji, pri nas pa mnogi ministri popolnoma izginejo.

"Ampak kako boš komuniciral, da je kraja dobra? Da so kazniva dejanja pozitivna? " Saj ni potrebno komunicirati na ta način. Takšna dejanja niso dobra in naj se sankcionirajo, vprašanje je le, kakšna naj bo sankcija, da bo imela družba največ od tega.

"Cerar bi se iz te godlje lahko rešil samo tako, da bi naredil temeljito rekonstrukcijo vlade."
Pred dobrim letom je bil Cerar nepopisan list. Sedaj predlagaš, da naredi rekonstrukcijo z novimi ljudmi (stari politiki so vsi kontaminirani), ki so zopet nepopisan list. Zdi se mi, da ta način ne daje rezultatov.

Tako pa imamo na vsakih volitev outsiderje, ki premešajo političen prostor (SMC, Virant, ZL), njihov učinek je pa kakšen? Nadaljuje se vladanje birokracije.
V Sloveniji je Golobič začel s temi forami, da so kao nepolitiki v politiki boljši kot profesionalni politiki. Zato je razpadla LDS in so razpadle in bodo razpadle vse stranke, ki temeljijo na tej lažni premisi.

Politika je posel. In morali bi ga voditi profesionalci. Profesionalci pa ne nastanejo z danes na jutri. Ampak se kalijo znotraj stranke. V mladinskih in seniorskih organizacijah, v lokalnih odborih in lokalni politiki.

Reči, da je bolje obdržati Mramorja, ker je lopov, ki ga poznamo, kot pa dati nekoga, ki ga ne poznamo je smešno. Z Mramorjem je pač konec. Ne samo zato, ker je storil kaznivo dejanje (ki seveda ne bo nikoli sankcionirano), ampak tudi zato ker se je nespametno odzval na celotno zadevo. Moral bi takoj odreagirati in vrniti denar. Se posuti s pepelom in reči, da bodo sedaj vse preverili in popravili za nazaj ter sprejeli take ukrepe, da se kaj takega ne bo ponovilo v prihodnosti. Hkrati pa bi nekaj denarja nakazal še v dobrodelne namene. On pa je motovilil in se vedno bolj zapletal in v bistvu pred kamerami priznal, da je šlo za naklep pri storitvi kaznivega dejanja. Da je res še vsak laik ugotovil, da vse skupaj smrdi do neba.

Sicer je pa tako, da so v vladi Mira Cerarja večinoma samo no-name ljudje. Ljudje, ki so se pritepli z vseh vetrov, ker so zaslutili, da bi si lahko v vladi pridobili konkretno materialno korist.

Najprej mora pri ljudeh dozoreti spoznanje, da potrebujemo politične stranke. Z vsemi njihovimi napakami. Da to, da se en mesec pred volitvami zberejo ljudje, ki jih nihče ne pozna in sadijo rožice, ni rešitev.

Je pa res, da je bila ta afera z Mramorjem dobra za nekaj. In sicer za to, da so ljudje končno pregledali profesorski lobi. Za to, da si finančni minister ni potrebno, da je človek bančni strokovnjak ali profesor na ekonomski fakulteti. Funkcija ministra je politična funkcija. Strokovnjaki pripravijo več različnih možnosti kako se da določena stvar urediti. Na politiki pa je, da potem reče da bodo šli z opcijo B. Opozicija pa recimo temu nasprotuje in zagovarja opcijo C. Žal se vloge politike v Sloveniji ne razume. Ljudje, ki povečini nimajo pojma o politiki, so do sedaj mislili, da je dovolj, če damo nekega "strokovnjaka" in potem bo zadeva rešena. Pa žal to ni tako preprosto. Zato mora biti finančni minister politik, ki pa se mora razumeti na osnovne zakonitosti ekonomije. In ne ekonomist, ki je z neba padel v politiko.

Tretja stvar, ki mora dozoreti v Sloveniji je spoznanje kaj je namen volitev. Da na njih tekmujejo ideje ter tudi ljudje, ki bodo te politike potem zagovarjali in uresničevali. Samo poglej kakšno kampanjo je vodil Cerar. Jaz sem Mirko, sem pošten in mi bomo pošteni. Ne bomo naredili nič. Kar pa bomo, bomo pa prej temeljito razmislili. Aja, pa z Janšo ne bomo sodelovali. Se pravi, da je Slovenec pri polni zavesti glasoval za človeka, ki mu je prodajal pravljice.

Zato bodo zanimive naslednje volitve. Ali bo recimo t.i. levica sposobna nastopiti na volitvah v okviru obstoječih strank. Ali pa se bodo spet zatekli k ustanavljanju nove. Prav tako bo zanimivo spremljati kako se bodo odzvali volivci. Ali bodo tak nateg kupili ali ne.

Večkrat sem že napisal, da mi Janša ni všeč kot politik. Mu pa moram kdaj priznati tudi kakšno pozitivno stvar. On recimo je pred volitvami Slovencem jasno in pošteno povedal, zadeve ne bodo lahke, potrebno bo odrekanje, potem se bodo pa stvari izboljšale. Ljudje so raje izbrali lažnivca Cerarja.

Slovenec pač ni politično bitje, ampak je bolj kot ne čustvena žival, ki se odloča po trenutnem navdihu in je v bistvu shizofrenik (politično gledano). Hoče da bi živel bolje, hkrati pa noče sprememb. Noče starih obrazov, ker jim ne verjame, zato hitro svoje upe položi v ljudi, ki jih ne pozna, a lepo govorijo in mu obljubljajo gradove v oblakih. No, saj glede tega Slovenec ni neumen samo na politične področju, ampak tudi v osebnem življenju. Koliko Slovencev sodeluje v razno raznih Ponzijevih/piramidnih shemah in pričakujejo, da bodo čez noč obogateli. Ogromno. Šele ko se človek tolikokrat opeče, se nauči, da je bolj previden. Bomo videli, če so se Slovenci glede politike že kaj naučili.

Evo ravno ko ti tole pišem, novica, da se je Dragonja zlagal. Kaj bo naredil Mirko?

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen