Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zataknite si že nekam to gotovino

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.405
[Glavni forum] Tema: Zataknite si že nekam to gotovino
[#2580603] 10.02.16 10:36 · odgovor na: peterfrankl (#2580583)
Odgovori   +    17
[peterfrankl]
Sam se za avtorjem v enem delu strinjam, v drugem pa ne.
Resnično mi gre na živce, da se recimo garaže ne da plačati s kartico ali pa da je po spletu pri nas "vse težko". Tudi gostišča, ki ne sprejemajo kartice, mi gredo na živce. Od kod so se vzeli? To pa nikakor ne pomeni, da se zavzemam za odpravo gotovine. Ne gre samo za nadzor, gre tudi ali celo predvsem za to, da bi si politik recimo laže spomnil, da bi z negativnimi obrestnimi merami spodbudil porabo - ne moreš pa imeti gotovine, vse moraš imeti na banki in to recimo slabo ali celo negativno obrestovano.
Gotovino imam rad, je praktična, hočem jo imeti, ne bom si je pustil vzeti, daje mi svobodo ali vsaj občutek svobode, a hkrati hočem imeti svobodo, da bom VSE lahko plačeval s kartico, če bom hotel..
Avtorju nekateri očitate, da zagovarja nadzor države, po moje tega ne želi, ni pa še spoznal svobode keša ... :-)
Lep pozdrav,
Peter
Nimamo zastonj pregovora, da je pot v pekel tlakovana z dobrimi nameni.

Tudi jaz mislim, da to ni želja avtorja, a kljub temu njegov predlog pomeni prav to, povečanje nadzora države.

Meni recimo so zanimive knjige 1984, ali pa koncept Panoptikona. Ker hecno je, da se iz takih knjig nismo nič naučili. Danes imajo države nad državljani večji nadzor, kot so ga imele v svinčenih komunističnih časih. Včasih so se ljudje upirali nadzoru, danes pa smo prišli do tega, da ljudje sami zahtevamo (zaradi lastne nevednosti) večji nadzor s strani države. In še huje, zasebnim podjetjem kar sami posredujemo vse svoje podatke. Še več, celo plačujemo jim, da o nas zbirajo vse podatke in potem služijo na nas s tem, da naše podatke prodajajo drugim podjetjem ali državi.

Zasebnost postaja privilegij peščice.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen