Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Koga vse glava boli, ko Židan za gozdovi hlepi

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kmetovalec sporočil: 681
[FrRoSt]
> [kmetovalec]

> > [abrame]
> > Vsaka normalna država prepove izvoz hlodovine (surovine) zato, da generira domačo proizvodnjo polizdelkov in končnih izdelkov. Preprosto.
> > Npr. Brazilija je z zakonom prepovedala izvoz hlodovine v začetku 70. let, v Sloveniji smo pa skozi tranzicijo uspešno zdesetkali domačo lesno predelovalno industrijo, da se je olajšalo plenilsko razprodajanje hlodovine.


> Katera pa je ta "normalna" država? V normalnih državah prodaš tistemu,ki ti za tvoj izdelek plača več.
> In ko se toliko razburjate zaradi prodaje (izvoza tako ni več, saj smo menda ja na skupnem trgu),pa veste da trenutno prodajmo hlode predvsem v Romunijo. Vsak dan gresta tja en ali dva vlaka naložena z lubadarcami. In hvala bogu,da je tako.Če bi poslušali tebe in tebi podobne bi ves ta les segnil v domačih gozdovih. Zakaj so pa Avstrijci postavili žago z največjo tovarno za izdelavo lesnih lepljenih plošč v romuniji (www.schweighofer.at/de.html) ne pa pri nas pa vprašajte tiste, ki še kar iščejo pa nikakor ne najdejo rešitve.

Butalski kmetovalec. Ti bom jaz prevedel, kaj ti je hotel razložiti abrame:

V `normalni državi` poskrbijo, da lastni državljani, kmetje in delavci niso lačni, bosi in nagi in da imajo delo. Vse, kar imajo viška, pa lahko tudi prodajo v tujo državo.....
Seveda moraš biti sposoben razumeti pojem država, tako kakor je potrebno razumeti pojme kmetija, kmetovaleca, vasi, trga, mesta in države. In unije držav. In prostega trga.
Hlodi so, ker se še nismo znebili še niti vse hlodovine izpod žledoloma, v tem primeru POGLAVJE ZASE.

Če pa ti to poizkusim razložiti na primeru mleka:

Kmet lahko seveda proda mleko najboljšemu ponudniku. Tudi tujemu. Če tako misli. In ta isti tuji ponudnik bo pri nas prodajal skuto, maslo, smetano in jogurt. Tako bo Butalski kmetovalec zadovoljen ne le s ceno mleka, še masla, skute in sira mu ne bo potrebno izdelovati. In tako bo prodajal svoje mastno mleko za najtežje rumence.

Potem bo, zaradi presežkov mleka v tuji državi, začel tujec prodajati svoje mleko tudi v Butalski državi, po znižani ceni, Butalskemu kmetovalcu pa rekel, naj svoje mastno mleko kar kje drugje proda, ali ga spremeni v maslo, sir ali skuto, če se mu ni že čisto skisalo.

In kaj naredi Butalski kmetovalec?

* namemjeno promociji Butal in F. Milčinskega, nikakor vsem, ki so Židane volje.
Ja Butalci ste tiči svoje vrste. Kje pa bo tujec dobil mleko, da bo iz njega delal sir,skuto... in ga prodajal v Butalah, če ne bo več kupoval mleka od Butalskih kmetov? Pa ne mi zdaj z raznimi socialističnimni idejami o dumpingu in vdoru na butalski trg. Ne vem ali ste res sami javnosektorski filozofi tukaj. Čebi že kdaj poskušal prodati kakšno solato na tržnici bi se ti verjetno malo bolj svitalo kako deluje trg.
Namreč tuje mlekarne nič ne ovira, da bi svoje izdelke in mleko prodajala na Butalskem trgu in seveda niti pomislila ne bi na odkup mleka od butalskih kmetov, če ji ti ne bodo prodali mleka za malenkost ceneje od domačih. In dokler ji bodo butalski kmetje sposobni mleko dostavit ceneje od domačih, ga bodo kupovali od butalskih,ne glede na presežke domačih kmetov. V normalni državi kupec kupi mleko (vstavi poljubni artikel) od tistega, ki mu ponudi najboljšo kakovost za najnižjo ceno pa naj bo ta pikčast ali progast, naš ali vaš. Kdorkoli misli ali dela drugače,kmalu propade.
In normalna država za svoje kmete, delavce .... tako,da jim omogoči delati,ne pa da na tisoč in en način delo ovira. Kako to počne je bilo na teh straneh že velikokrat napisano (kar poišči si državne blesarije). In to je razlika,da lesna industrija v Avstriji cveti, pri nas pa je vsa propadla in je ne bo rešilo to kar sedaj Židan načrtuje. samo en primer: kmet v sosednji vasi je moral postaviti nov hlev.10 let se je boril z birokrati in predpisi,40.000 € je porabil za papirje,koliko živcev in časa, ko je tekal od urada do urada, zbiral vedno nova potrdila, namesto,da bi se ukvarjal z osnovno dejavnostjo.. v sosednji Avstriji gradbeno dovoljenje za hlev dobiš v dveh do treh tednih, stane pa manj kot 500 €. Verjetno so razmerja, če želiš postaviti žago ali lesnopredelovalni obrat podobna,pa tam se še hitro najde kakšna civilna inciativa, povečini uradnikov zaposlenih v javnem sektorju,ki bi jih motil hrup, promet.... iz novonastalega obrata, pridružijo jim seše kašni zavistni sosedje in bodo tudi po tej poti poskušali čimbolj zagreniti novemu podjetniku.
Izvoziti bi morali hlode iz naših javno sektorskih pisarn, pa pametnjakoviče kot si ti in abrame, bi se hitro razvila podjetja,ki bi bila sposobna pod konkurenčnimi pogoji predelati domači les.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen