Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-39062 sporočil: 20
[simona2]
sorry, to ni nič enostavno; zakaj primerjaš kazen 70 k, ali koliko že - s stroškom, 4 evre za zzzs? primerjaj, da ima ZZZS 4 evre več, kar je nula -- z birokracijo in ceno birokracije, ki jo imam jaz s tem, da moram kot podjetnik prijavljat še moža in prilagajat cel sistem, ker mi mož pomaga 14 dni na leto, ko je en drug na bolniški - za 4 evre plusa je toliko minusa na moji strani, da boli glava -- ni moj plus, da ne plačam 70 k -- pri meni, kot podjetniku, je vse v minus, ker mož ne more it enostavno delat kar tako, ampak mu moram urejat status za 14 dni, ko nekoga nadomešča.. meni se zdi bv..
Zakaj to primerjam? Ker je to najcenejši način zadostiti regulativi države v kateri živiva. 10 minut dela in 4,36 € na mesec vs. skrbem v primeru inšpekcijskega obiska. In ker odgovarjam primeru, ki ga je v svojem komentarju opisal pcs.


Za kaj več, bo potrebno spremeniti:

1. miselnost, da mora država vse urediti in res vse urejati, ker da je to edino prav. Npr. celo obliko in barvo in veliko obvestila o tem, da je je potrebno vzeti račun (gl. 12. člen ZDavPR in potem še 18. čl. pravilnika);

2. miselnost, da smo podjetniki nebodigatreba lopovi, katerih edini namen je utaja davkov.


In kot pravijo, don't kill the messenger. Moja objava je bil le zastonj nasvet, ki lahko kakšnemu malce olajša državni primež, ki nam ga iz leta v leto bolj zategujejo.

Namesto, da se na forumu razburjaš kako je to beve, izkoristi možnost, ki jo imaš kot urednica Financ.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen