Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Igor Bavčar med zmagovalci prodaje Palome

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.405
[Glavni forum] Tema: Prodano: Paloma dokončno v roke Poljakov
[#2565735] 28.11.15 21:10 · odgovor na: anon-49383 (#2565722)
Odgovori   +    0
[janeztomazic]
>
> Če sem prav razumel, gre 11 milijonov EUR sedanjim lastnikom Palome. Torej, firma od tega konkretno ne bo imela nič. Kar je konkretnega je teh 15 milijonov EUR dokapitalizacije in če jim bodo Poljaki še kakšen posel zrihtali.
>
> Če stroj, ki ga potrebuje Paloma stane 50 milijonov EUR, potem ne vem, če je teh 15 milijonov EUR zadosti.

Evo, sem šel pogledat. 15 mio je skoraj točno toliko, kot ima podjetje finančnih dolgov. pogoji so najbrž za te čase kar slabi za Palomo. To pomeni, da bo ko bo postopek končan, celotno podjetje imelo točno nič evrov dolga. Vzporedno bodo izboljšali svoj položaj do dobaviteljev, podjetje bo čez noč dobilo boniteto trojni A.

Ker letno naredi 7,5 mio EUR približka denarnega toka, to pomeni, da ob finančnem vzvodu 3 lahko najame 22 mio EUR posojila. Ob finančnem vzvodu 5 pa 37 mio EUR.

S tem potencialom se da seveda veliko narediti, posebej če recimo del virov pod ugodnimi dolgoročnimi pogoji zagotovi EBRD, recimo. EBRD rada tudi kapitalsko vstopi.

Nastavki so dobri in lahko bi se razvila lepa zgodba. Poudarek je na lahko.
Saj se strinjam s tabo. In sem nekaj podobnega že jaz zgoraj zapisal. En komentator pač zelo suvereno trdi (ali je to res ali ne ne vem, ker tega pa res nisem šel preverjati) pa trdi, da Paloma nujno potrebuje stroje, ki stanejo tudi okoli 50 mio EUR.

Kot sem jaz gledal bilance, in glede na to, kakšen promet delajo, dobiček, koliko imajo dolgov, tudi jaz mislim, da se jim bo s tako dokapitalizacijo slika zelo, zelo izboljšala. In da jim tak denar zagotovo omogoča vsaj delno modernizacijo proizvodnje.

Če so sedaj kar nekako vozili, potem bodo s 15 milijoni EUR zagotovo še lažje. :)

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(