Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Švicarji zapirajo dobičkonosni Dynacast Lož

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

greeny sporočil: 251
[Glavni forum] Tema: Švicarji zapirajo dobičkonosni Dynacast Lož
[#2560852] 04.11.15 21:23 · odgovor na: (#2560796)
Odgovori   +    1
[republican]
> [greeny]
> Jaz ne vem kaj še čakate, vsi zapret firme in jih preselit tja, kjer vas ne bodo je**** z dvigom minimalne plače in s tem, da mora imet delavec "kaj od tega". Drugače bodo delavci pohiteli in storili to, potem boste pa imeli pač samo kupce, kar bo super, ane?


Delavci bodo imeli "kaj od tega", če se bo podjetjem v Sloveniji splačalo poslovati. Če ne, bodo pa ostali brez služb in plač.

Slovenski trg je pač premajhen, kot delovna sila smo pa predragi. Zakaj bi po tvoje morali švicarski lastniki, ki 90% prihodkov ustvarijo izven Slovenije vztrajati v Sloveniji? Navsezadnje kupci določajo, kje se bo proizvajalo to kar kupujejo. A si pripravljen dražje plačevati slovenske izdelke, da bi imeli slovenski delavci službe in višje plače?
Sem pripravljen in to tudi počnem (pohištvo, prehrana,..) in glede na kakovost niti ni tako dražje, je pa na nas, da nadaljujemo v tej smeri, ker šita nihče ne bo drago kupil, prvič mogoče, drugič zagotovo ne.
Moti me pa ne, da ne vzstrajajo, naj grejo, moti me to, da vsi povprek začnejo grozit, da bodo šli. Ne vem kaj še čakajo, če slovenska delovna sila noče delat napol zastonj ni njihov problem, tudi iz kitajske že selijo proizvodnjo drugam.
Če imaš kak predlog kaj počet ko bodo vsi pobegnili na dan z njim, jaz bi z veseljem pomagal, da bi šlo na boljše.
Da so pomembni kupci so mislili tudi na štajerskem, tovarne so se zaprle, trgovine so se zaprle, sedaj se zapirajo še vrata stanovanj, ker se ljudje selijo (ali jih seli država ali banka, ker niso več kupci), mimo pa vsak dan 5000 migrantov, ki bi z veseljem bili na njihovih mestih.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen