Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Za volanom audija A4, velikana med poslovnimi limuzinami

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-154083 sporočil: 6.570
[Avto] Tema: Za volanom audija A4, velikana med poslovnimi limuzinami
[#2549357] 18.09.15 07:23 · odgovor na: (#2549066)
Odgovori   +    1
[valsidalado]
> [jani1974]
> > [valsidalado]
> > > [jani1974]
> > > > [valsidalado]
> > > > Veš, kaj je hec!? Tudi diesel motor ti lahko podivja (ne potrebuje iskre, ko enkrat dela; samo pritisk, ki se pa z gibanjem ustvarja).
> > >
> > > Common-rail malce težko.
> >
> > Prvi golfi (prvi diesel osebni avti) ... Pač,se je zgodilo (na Gorenjki ... Sicer je pa tudi meni fičko nekoč podivjal (na starem trgz perd Slaščičarno) in se zlodej ni hotel izklopiti drugače (vedno bolj se je v leru na parkingu vrtel), kot da smo sneli kabel z akumulatorja (mi ga je snel mimoidoči). Toliko da se ni vse skupaj scvrlo in eksplodiralo ...
>
> Stari Diesel osebni avti seveda da, novi pa ne, ker elektronika odreja količino vbrizganega goriva neodvisno od mehanike. Računalnik pa ti ne bo vbrizgal več, kot je maksimalno predvideno in to ob pravem času.
>
> Fičko ne bi podivjal, samo na polni plin bi se dvignili vrtljaji. Ko si se na avtocesti vozil 120, je bilo še huje :-)

Ma ja. Fičko mi je sicer čisto zares podivjal (smo morali izklopiti akumulator), tisti golf je pa tudi (divjal po Gorenjki, neobvladljivo, gorivo je samo od sebe vleklo v motor). Bolj kot zanimivost sem vse skupaj omenil; pa v osnovno informacijo, v čem utegne biti razlika med diesel in bencinskim motorjem, v kompresiji, samovžigu in vžigu s pomočjo iskre itd. Kaj več se ne razumem.Tudi sam imm odpor proti elekroniki, ničpane bi imel proti reciva BMW 7 - ci ali čemu podobnemu, nabitem z elektroniko. Ta je dejasnko spet vse manj moteča (na žalost preveč tega moteče je; saj ravno Apple in Jobs sta se nagibala k manj motečim in bolj inuitivnim zadevam, npr, pri tem ko Jobs ni bilniti najmanj obziren, nemoteč, če malo parafraziram itd). LP.
Mislim da se ne razumeva, kaj pomeni "podivjal". Dizli so se namreč zaradi vedno večjega dovoda goriva v stanju zavrteti preko predvidenih vrtljajev, tako visoko, da dejansko zaradi tega razpadejo. Bencinci pa ne, ker jim zmanjka zraka. Zavrteti se s polnim plinom, kakor se ti je hotel fičko, pa zmorejo vsi, ni pa to nič hudega za motor.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen