Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pismo urednika: Begunci so tu

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-214372 sporočil: 3.048
[Glavni forum] Tema: Pismo urednika: Begunci so tu
[#2549295] 17.09.15 21:45
Odgovori   +    15
Dejte no, vi mešanci med pijanimi nacističnimi nogometnimi navijači in Oriano Fallaci (Peter says), vi prestrašeni in v sebi globoko ranjeni Evropejci, ki bruhate neofašizem (Dejan says). Pravoverna javnost (Peter says) dobro ve, da na meji čaka 1000 sirskih inženirjev, ki bodo poskrbeli za vaše pokojnine (Simona says). V silni vnemi po operacijah kirurgi mečejo svoje laparoskope če ogrado na madžarsko policijo, fizioterapevti na tej isti ogradi trenirajo svoje gluteuse, pediatri pa v navezi s psihologi ugotavljajo psihofizične sposobnosti otrok kot elementov živega ščita. Zdaj smo torej razčistili, da ni razprava, ali bomo sprejeli 200 ali 900 beguncev (Simona says), ampak kako jih bomo sprejeli.

Tako prvoborci, nosilci spomenice na Financah kot tudi naši etično-preučevalni oblastniki očitno živijo v nekem paralelnem vesolju. Poslušam uradne in neuradne načrte nekako v slogu 12 postelj tu, 24 postelj tam, ampak v rezervah imamo pa še 39 menažk in 42 dolgih gat v Bovcu, če bo res sila - v Hrvaško je pa v enem dnevu vstopilo 8000 migrantov. Matematika mi sicer leži, ampak tole je pa očitno nek nov matematični preboj, ki sem ga prav grdo spregledal.

Če ga pa nisem, smo pa totalno nepripravljeni na tisto, kar bi bilo edino pravilno, diht zapreti mejo in dati signal vsem tistim 40 mio potencialnim znanstvenikom, da tu izsiljena pot pač ni mogoča, in da spoštujemo pravila, ki smo jih sami določili. Ker patološko sumim (in se ne sramujem suma), da me bodo naši odločni voditelji v spregi z objektivnimi in neustrašnimi mediji postavili na laž, pa mi misli špancirajo na bolj otročjo stran.

Torej hoax 1: enega native speaker Nemca, Šveda in Slovenca, znanca kostumografa, Istockphoto, Photoshop in viral objava petminutnega prispevka o dogovoru med SŽ in DeutcheBahn, da so vzpostavljeni koridorji Obrežje-Koeln in Obrežje-Berlin s trenutno kapaciteto vlakov za 10k migrantov dnevno in zmožnostjo povečanja na 20k, zraven pa še zračni most v Malmo in Stockholm, s kapaciteto 2000 migrantov dnevno. Ti naši politični nevretenčarji so tako zmedeni, da bi se ziher zapletli v zanikanju.

Hoax 2, ki to sploh ni. Organiziran avtobusni most Hrvaška-Avstrija, kjer se migrante odloži nekje v bližini meje, po možnosti na lahko prehodnem terenu, z navodili v roki, lahko malico in markacijami za Džermani.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen